PDA

Zobacz pełną wersję : problem z jedzeniem u agamy brodatej



The_Answer
27-03-2014, 06:56
Witam

Mam agame od 3 miesiecy jadla juz tego samego dnia gdy ja kupilem, potem jadla a co jakis czas miala przerwy jeden-dwa dni, ale pozniej jadla 4-6 swierszczy dziennie.
jakies 2 tygodnie temu przestala jesc, przez tydzien zjadla moze jednego dwa swierszcze potem mi sie skonczyly i przez tydzien bylem bez wczoraj juz kupilem a ona dalej nie chce jesc. BLAGAM POMOZCIE

Gary
27-03-2014, 09:59
moja miala podobnie tesz ja tak karmilem i sie zaczopowala bo przez 1.5 tygodnia pila tylko wode a ja jej robilem masaze brzucha. Wejz ja do wanny irob jej kapiele powinno pomoc.

The_Answer
27-03-2014, 10:11
ok dzieki bede robil, ale prosilbym tez o inne wypowiedzi jesli ktos ma inne pomysly :)

goja
28-03-2014, 00:15
Przydałoby się badanie na obecność pasożytów. Czasem zdaża się że zarobaczone agamki nie chcą specjalnie jeść. Chociaż po tak długiej przerwie powinna jeść dość chętnie. Spróbuj też dać jej coś innego niż świerszcze. Może karaczanka, czy jak Ci się uda złapać jakiś plankton łąkowy (moje uwielbiają szczególnie ćmy i duże koniki polne - tyle że na te ostatnie trochę jeszcze zawcześnie).

A tak w ogóle to ile ma cm Twoja agama?

Melissa
28-03-2014, 01:06
Moim zdaniem powinienieś koniecznie zrobić badanie kału i zabrać agamkę do jakiegoś dobrego weta (nawet zanim będziesz miał wyniki badania)- z tego co napisałeś wynika że zwierzak nie je już bardzo długo więc musi być nieźle osłabiony...często się wtedy zdarza, że lekarz daje jakiś zastrzyk wzmacniający.
Goja ma rację co do tych pasożytów- w tym przypadku to jest bardzo prawdopodobne.
Nie wiem jak duża jest twoja agamka, ale i tak uważam, że jak na malucha to już wcześniej jadła bardzo mało...

Gadzinka
28-03-2014, 02:39
Również uważam że konieczne jest jak najszybsze badanie kału.Nie zwlekaj i leć też do weta

The_Answer
28-03-2014, 05:47
Ma 30cm, jedyne tylko co mnie dziwi to to ze nie jest ani ospala ani nic, zachowuje sie normalnie chodzi po terra jak wyciagam to zwiedza i biega, na swierszcza wczoraj zareagowala ale nie polowala, jedynie wodzila zainteresowanym wzrokiem bo az sie przesuwala zeby go widziec caly czas wiec moze dzis zacznie

goja
28-03-2014, 07:34
Zrób badanie kału to będziesz wiedział czy pasożyty mogą być przyczyną. Czasami agamy nie chcą jeść gdy boli je szczęka (brak wapnia, jakiś uraz mechaniczny) lub po prostu są znudzone jedzeniem w kółko tego samego. Ale Twoja nie je już dość długo - za długo jak na znudzenie jednorodnością pokarmu, tymbardziej że piszesz że na pokarm reaguje. Zrób więc badanie kału (o ile robi kupy, koszt ok. 15 zł w Warszawie) i zabierz ją do weterynarza (jeśli nie robi kup można zbadać wymaz z kloaki, taki wymaz pobrać może lekarz)

42d3e78f26a4b20d412==