PDA

Zobacz pełną wersję : czy ktoś zrobił sobie wodospad samodzielnie



avabela
30-03-2014, 05:47
bo chciałabym teżtaki sobie zrobić a nie mam koncepcji jak to sie robi poradźcie

Melissa
30-03-2014, 07:05
Avabela- ja co prawda jeszcze nie robiłam, ale niedługo będe miała korek taki jak był dostępny w Biofilu i będę próbować zrobić wodospad zgodnie z ich wskazówkami (jest to opisane w dziale Terraria i Akwaria);)

avabela
30-03-2014, 12:25
oki dzieki

kubus
02-04-2014, 23:43
Cześć.
Miejsce gdzie ma być wodospadzik powinno był podniesione, by u dołu zmieścił się zbiornik z wodą. Nad zbiornikiem jakaś deska, w której wycinasz dziurę.
Odcinasz kawałek butelki plastykowej, dół do kosza, a ten kawałek z korkiem osadzasz w dnie terra - oczywiście korkiem do dołu. Wklejasz dokładnie w deskę - nie oszczędzaj silikonu!!
W odciętą części butelki mocujesz też najlepiej sylikonem coś do czego będzie spływała woda - u mnie to muszla z wywierconymi otworami. Pod butelką umieszczasz zbiornik z wodą - ja zastosowałem tutaj baniak po wodzie destylowanej z lekko odciętą górą. Woda swobodnie spływa do baniaka, gdzie znajduje się też pompka, która pompuje wodę w obiegu zamkniętym.
Tak w sumie mam zrobiony odpływ.
Pampka pompuje wodę do góry i tutaj, to kwesta Twojej wyobraźni, czy zrobisz taki prosty wodospadzik, gdzie będzie woda leciała prawie jak z kranu, czy chcesz zrobić jakiś spływ po ściance, czy po dużej muszli, może jakieś katarakty, ...

Drobna uwaga.
Ktoś pisał na grupie, by na końcu butelki założyć taki dziubek z butelek po mineralnej, taki do "sssania" - są takie wody chyba 0.33ml. Niby miał być to filtr, ale jak Ci się zapcha - zwłaszcza jak masz roślinki i korek w terrarium, to masz potop murowany. Ja tam wolę co jakiś czas wyczyścić zbiornik z wodą, niż latać ze szmatą dookoła:)

Mam jakieś fotki, tego co zaczynałem, i tego jak to teraz wygląda, jak chcesz, to daj adres, to prześlę:)

Qba

avabela
03-04-2014, 12:52
avabela@poczta.onet.pl

42d3e78f26a4b20d412==