PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka jaszczórke na poczatek?



Jeromil
31-03-2014, 08:52
interesują mnie agamy warany kamaleony i legwany, moze ktoś mmi doradzić najlepszego byłoby dla mnia na dobry początek? po pare gatunków z jednego rodzaju, prosił bym, z góry dziekuje!

adas_0
31-03-2014, 08:55
Cze.agamy warany kamaleony i legwany zostaw sobie na puzniej chociaż.....
Anoliska Brązowego,szyszke , może scynka oczkowanego lub gekona np:płaczącego albo innego malucha. Ale wkońcu wybur należy do ciebie

M.I.R.A.S.
31-03-2014, 09:25
Ja radzę zacząć od poczytania opisów...

M.I.R.A.S.
31-03-2014, 09:32
Na początek radzę wziąć jakiegoś popularnego gada który jest juz trochę "okelpany" ,z tych co wymieniłeś na początek można polecić agame brodatą, bo większość innych agam jest z odłowu. Warany nie nadają się na początek..chociaż stepowy może i byłby dobry. Kameleony raczej tez odpadają, a legwany chyba są za duże na początek.

mboinski
31-03-2014, 09:38
Ja Ci polecam gekona lamparciego. Super jaszczurki na początek. Potem można sobie dokupić jakiś większy okaz.

Melissa
31-03-2014, 09:48
Po parę gatunków..?Raczej się to nie uda;)
Jeśli chodzi o agamy--> Zdecydowanie Agama Brodata:)
Kameleony--> Wszystkie kameleony nie są dla początkujących;)
Warany--> Nikomu nie poleciłabym warana jako jaszczurki dla początkującego...
Legwany--> Tutaj w gre wchodzą ewentualnie anoliski:) Legwana zielonego nie polecam na początek- z oswajaniem bywa różnie, samce bywają agresywne, dodatkowo trzeba zapewnić takiej gadzinie duże terra...
Jak chcesz wybrać coś dla siebie na początek to polecam brodacze lub gekony lamparcie:) Ale najlepiej będzie jak zaczniesz od tego jakiego rodzaju terrarium- (jakiej wielkości) możesz mieć i zastanowisz się nad tym, czy interesuje Ciebie zwierzak taki, którego można wziąźć na ręce, którego dosyć łatwo jest oswoić czy też wystarczy Ci sama obserwacja:)
Życze dokonania trafnego wyboru:D

koleś
31-03-2014, 10:02
z waranów polecam w. stepowego... nie uciążliwy i nie duży gatunek... fakt że trzeba ostrożnie i troche mu czasu jednak polecić, aczkolwiek uważam że jak się chce, to się nadaje.

Guttata
31-03-2014, 10:25
Dla początkującego....nie polecam warana, ani legwana, aczkolwiek nie zgadzam się za adasem_0, który twierdzi, że malutki gekon jest odpowiedni dla początkującego, oczywiście nie mam nic do tajskich, ani płaczących, ale tu nie od wielkości zależy trudność hodowli. Co do agam, to oczywiście brodatą polecam dla początkującego, hoduje te jaszczurki i nie sprawiają mi najmniejszych kłopotów, a skoro Jeromil ma miejsce na jakiegos warana, to z pewnością może sprawić agamce odpowiednie terrarium. Przed zadaniem takiego pytania radzę zapoznać się z regulaminem i poczytać opisy gatunków, jest to jeden z "nieśmiertelnych tematów" decyzja należy do Ciebie.

Guttata
31-03-2014, 10:26
Aha adas_0 anolis brązowy należy do legwanów, więc...

luz_jacek
31-03-2014, 10:27
Polecam zdecydowanie AGAMĘ BRODATĄ!
Ja zaczynałem od Paroedury Pictus ale agamki są zdecydowanie lepsze na początek :)
Agamy brodate są:
* bardzo towarzyskie
* nie są płochliwe
* mają niewielkie wymagania (zależy jak kto na to patrzy:wskazana jest świetłóka UVB 8%, i dość duże terra)
Jedyny minus to to że maluchy pochłaniaja dużą ilość świerszczy (ale przy jednej to nie problem
Co do legwanów, waranów i kameleonów to nie polecam (przynajmniej nie na początek).
Ewentualnie może być gekon lamparci i paroedura pictus.

Majcher
31-03-2014, 10:47
a ja sie wyrwe i powiem ze na poczatek mozesz wszystko hodowac nawet smoka z komodo jest to tylko kwestia twojej odpowiedzialnosci bo trzeba pamietac ze to sa zywe zwierzetai czesto bardzo delikatne; kolejna kwestia jest zapoznanie sie z warunkami hodowli i nie chodzi tu tylko o przeczytanie opisu bo moim zdaniem sa one marne w wielu punkatach musisz duzo przeszperac i poczytac; nastepnie skontakyuj sie z hodowca zwierza na jakie sie zdcydujesz aby odpowiedzial na wszystkie niejasnosci; wczesniej musisz sie zastanowic czy mozesz wogóle spełnic wymagania zwierzecia id est terrarium dostep do pozywienia etc a nastepnie zycze milej hodowli

Seimani
31-03-2014, 14:26
dzieki wielkie ludziska zaraz poszperam popatrze co by mogło mi odpowiadać, mam pytanie co do w. stepowego moz byc terra ze szkła, bo kumpel mi mówił ze jego ziomka waran zbił w sumie to jest dość spore zwierzatko ale po co miałby to robić, chyba tylko dla zabawy:|?

luz_jacek
01-04-2014, 09:35
Gady nie zauwarzają szkła, co więcej nie mogą uświadomić sobie że wogule istnieje i nieprzyzwyczają się do niewidocznej ściany. Może po prostu przez przypadek ją rozbił.
Albo przestraszył się czegoś i "łupnął" w szybę podczas ucieczki :)
Myśle że odpowiednia grubość szka załatwiłaby sprawę (jest tylko jeden problem: waran potrzebuje dużego terra, gruba szyba a co za tym idzie- ogromne koszty)
Lepiej jest zrobić z OSB albo sklejki (ale ona też nie jest tania).

tokaga
02-04-2014, 02:45
Agama brodata, Anolis czerwonogardly i brązowy (Anolisy nie należą juz do legwanow)

42d3e78f26a4b20d412==