PDA

Zobacz pełną wersję : Gekon i Agama



Diabełek
05-04-2014, 09:46
Witam.....

mam pytanie z ciekawosci.... wiedz pytanie brzmi czy mozna w jednym terra trzymac Gekona Lamparciego i Agame Brodata ??......

blackjack
05-04-2014, 10:36
Jakby to ując... Gekon, o ile wiem :), jest zwierzęciem typowo nocnym, a agama typo dziennym, więc... NIE MOGĄ. To po 1. Po 2: Gekona Lamparciego nie można z żadnym innym gatunkiem trzymać... to samo tyczy się agamy....

Melissa
05-04-2014, 11:42
Nie radze ich trzymać razem- słyszałam o przypadku, gdzie konsekwencją trzymania lamparta razem z brodaczem było to, że gekon stracił łapę.

Jacku87
05-04-2014, 13:29
Co do gekona to sie zgadzam, oczywiście nie można go trzymać z żadnym innym gatunkiem ale wiele razy słyszałem o trzymaniu agam z innymi jaszczurkami.
Nie pamiętam jakie to były gatunki ale chyba scynki.
Może niech sie wypowie ktoś kto o tym pisał kiedyś na tym forum.
Pozdrawiam

blackjack
05-04-2014, 14:21
Sory, agamy z czymś chyba można trzymać, ale słyszałem ze dorosła agama bez problemu zjada gekony tej wielkosci...

Diabełek
05-04-2014, 15:53
ale gekon jest juz prawie dorosly a agama bedzie mlodziutka.. wiedz beda tych samych rozmiarow....

Jacku87
05-04-2014, 16:35
Gekonów lamparcich nie można trzymać z żadnym innym gatunkiem ! ! ! ! ! ! ! !
Tak trudno to pojąć??
Poza tym jak chcesz hodować naraz zwierze nocne i dzienne?? jak jedne będą spały to drugie będą im przeszkadzać i odwrotnie.

Melissa
06-04-2014, 02:41
To nie ma nic do rzeczy, że bądą tych samych rozmiarów...Chyba nie chcesz żeby zwierzaki źle się czuły, no i żeby któremuś coś się stało...?? Gek bez łapki to na prawdę nie jest miły widok... Już nawet nie o to chodzi, że agamy to zwierzęta dzienne, a lamparty nocne- brodacze będą próbowały cały czas podgryzać lamparty co może się źle skończyć.

tokaga
06-04-2014, 02:47
Z brodaczami mogą być trzymane (jak już) np. Gerrhosaurus sp., Eumeces schneideri lub alberiensis ale zawsze brodacz może zechciec "sprobowac" innego gatunku wiec łaczenie tez nie jest zalecane. Co do lamparcich no wiec ostatnio w pewnym zoologicznym widzialem "ciekawe" polaczenie lamparta z anolisem czerwonogardlym. Chyba tego nie musze bardziej komentowac...

Diabełek
06-04-2014, 10:55
ok dziekuje bardzo za odp... ten temat mozna juz skasowac.... ;)

42d3e78f26a4b20d412==