PDA

Zobacz pełną wersję : Lacerta Agilis - zwinka faq



SzTeQ
07-04-2014, 02:28
Witam
Macie może jakieś inforamcje co do hodowli zwinki ??
Temp, wilgotnośc, czym się żywi itp
Z góry dzięQwka za odpowiedzi

tokaga
07-04-2014, 02:34
Kiedy wszyscy zrozumieją GADÓW WYSTĘPUJĄCYCH W STANIE DZIKIM W POLSCE NIE WOLNO HODOWAĆ !?!?!?!

SzTeQ
07-04-2014, 02:39
Zrozumiem jak napiszesz dlaczego
i capslock Ci się wlączył...

tokaga
07-04-2014, 02:44
A wiec wszystkie gady sa w Polsce pod ochrona (a takich nie wolno hodować)

AGAM
07-04-2014, 03:24
a nie wiesz jaka temperatura i wilgotność u nas panuje?? :/ chyba wiadomo, że warunki w terra mają być takie jak w naturze. Oczywiscie w przypadku, kiedy zwierze w ogóle można trzymac w terra, bo polskie gady i płazy odpadają (w Polsce rzecz jasna).

tokaga
07-04-2014, 03:26
No to ja jeszcze odpowiem na pytanie odnosnie żywienia: robale :)

SzTeQ
07-04-2014, 03:28
Aha, myślałem, że to jakaś inna kwestia...
Jeśli tylko o to chodzi to mi to nie przeszkadza, olać system : p
A tak wogóle to znalazłem całą rodzinke u dziadka na ogródku i już kilka padło ofiarą kotów...
Więc chyba lepiej im będzie u mnie niż w kocim żołądku...

SzTeQ
07-04-2014, 03:31
No z tymi warunkami to w sumie troche głupio spytałem, ale myślałem, że może są jakieś odpowiedniejsze... ;)
A jako pokarm wszelkie robactwo - no i luzik !!
DzięQwka za pomoc
Pozdroofki

tokaga
07-04-2014, 03:38
bez komentarza :\

AGAM
07-04-2014, 04:01
Jeśli weźmiesz te z ogródka dziadka, to kot zje inne... zadaniem miłośników zwierząt jest nie tylko więzić je w terrariach, ale też dbać o te, które żyją w naturze. Skoro masz je tak blisko, to dlaczego nie wystarczą Ci obserwacje na łonie natury?? Jak chcesz koniecznie takie jaszczurki, to polecam Podarcis sicula - jest bardzo podobna do zwinek, tania, dość łatwo dostępna, w utrzymaniu podobna - może troszke wyższa temperatura i krótszy i cieplejszy okres zimowy.

Guttata
07-04-2014, 04:41
w ogóle zaczynam żałować, że jest cos takiego jak terrarystyka, jest to moja pasja, żyję tym na codzień, lecz przez to wiele zwierząt jest krzywdzonych i tak jak w przypadku kolegi zabieranych ze środowiska naturalnego, gdzie są chronione, CZŁOWIEKU, ZASTANÓW SIE TROCHE, DOBRZE??!!! według mnie lepsza śmierć zadana przez kota, niż przez złe warunki w terrarium, ale niektórzy tego nie rozumieją i ingerują w środowisko naturalne!!! pewnie, wyłapmy wszystkie gady polskie i trzymajmy je w terrariach, to z pewnością je ochroni ehhhhh

Nazar
07-04-2014, 04:55
"Olac system. "
Widze ze penych spraw nie rozumiez i nie zrozumiesz
Brak mi slow jak widze co pisza takie typki jak Ty

micgekon
07-04-2014, 05:03
A nie lepiej im u dziadka na ogródku stworzyć lepsze warunki (jakieś kopce z kamieni,szczeliny skalne) a nie zabierać do domu gdzie i tak długo nie pożyją wbrew pozorom gatunki z naszej strefy klimatycznej są ciężkie w hodowli w terrarium.
No ale można mówić i mówić a co rusz jakiś dzieciak którego nie stać na kupno w sklepie będzie łapał te piękne jaszczurki i męczył w domu ,bo dla niej to męczarnia i tak nie będziesz w stanie zapewnić odpowiednich warunków do zimowania itp.
No ale cóż niereformowalni kretyni żyją pośród nas.

SzTeQ
07-04-2014, 05:13
Hehehe
Guttata - tatarata, nie chcę tutaj nikogo obrażać, ale sam sobie przeczysz...
Chyba zawiozę swojego Cambri do Trynidadu...
Jesli jesteś terrarystą to zapewne hodujesz jakieś zwierzaki...
A piszesz, że nie powinniśmy inegerować w ich środowisko naturalne, sorry, ale dla mnie to trochę dziwna teoria.
Można hodowac zwierze jeśli nie jest z polski, wtedy nie ingerujesz w jego środowisko?!
Jesli złapie jakąś zwinke czy zaskrońca i będe go trzymał w terra to jestem kłusownikiem, nie mam sumienia i mam gdzies dobro zwierząt ??
I nie pisz mi, że te kupowane zagranicznę pochodzą z hodowli i od urodzenia są więżione, bo to i tak nie zmienia faktu ich naturalnego pochodzenia...
Według Ciebie lepsza śmierć zadana przez kota, według mnie nie. Ja nie każe Ci jechac do mojego dziadka i je stamtąd zabierać...
Pozatym popatrz na to z punktu widzenia jaszczurki która albo może zostać zjedzona przez kota, albo zamieszkać w wygodnym terra gdzie będzie miała nie gorsze warunki i pokarm podstawiany pod nos...
Znalazł się miłośnik zwierząt na pokaz, nie tylko ty jesteś za zapewnianiem zwierzętom odpowiednich warunków, bo takie mam zamiar jej zapewnić i zapewnie!!
Jeszcze czegoś nie Qmasz ??

Agam - po pierwsze nie mam ich blisko, bo ponad 60km, po drugie niedługo nie będzie czego obserwować...

Nazar
07-04-2014, 05:25
I nie pisz mi, że te kupowane zagranicznę pochodzą z hodowli i od urodzenia są więżione, bo to i tak nie zmienia faktu ich naturalnego pochodzenia...

Tak?? to ciekawe... Pajaki to nie jaszczurki. Hoduj np. agame urodzona w niewoli i z odlowu ciekawe ile Ci pozyje. Nie masz zielonego pojecia o tym co piszesz.
Poczytaj troche, a pozniej sie wypowiadaj.


Jesli złapie jakąś zwinke czy zaskrońca i będe go trzymał w terra to jestem kłusownikiem, nie mam sumienia i mam gdzies dobro zwierząt ??

tak masz gdzies dobro zwierzat

mickegon napisal:

No ale cóż niereformowalni kretyni żyją pośród nas.

przykro mi a le pozostaje mi sie tylko z tym zgodzic.

42d3e78f26a4b20d412==