PDA

Zobacz pełną wersję : agama brodata - kilka pytań.



sskin
10-04-2014, 03:10
tak więc ma kilka pytań odnoście hodowania agamy brodatej:
1. Ile godzin dziennie świetlówka uvb powinna być włączona oczywiście chodzi mi o tą emitują cą 8%uvb]?
2. Jak często i jaką ilość ppokarmu podawać agamie młodej i dorosłej?
3. Ile wydajecie miesięcznie na utrzymanie takiej agamy?[ile kasy i na co]
4. Jakie podajecie witaminki i jak często?

pozdrawiam
sskin

Melissa
10-04-2014, 04:17
Hey:)
1. 12-14 h
2. Z pokarmem ciężko powiedzieć bo to trzeba sobie wypracować- swojego malucha (ok.20 cm) karmie raz dziennie, dorosłe zaś co 2-3 dni.
Jeśli chodzi o ilość to trzeba sobie to samemu opracować tak żeby agamka nie była za gruba:)
3. Ja wydaje minimum 100 zł w miesiącu na świerszcze i inne urozmaicenia pokarmowe dla zwierzaków- radzę sobie znaleźć w miare tanie źródło świerszczy;). Jak wypada miesiąc wymiany świetlówek to oczywiście koszty są jeszcze większe.
4. Z witaminek to agamki dostają, sepie oraz sere reptimineral C-dorosłe co 3-4 dni, zaś maluch troche częściej, ale to jest związane z zaleceniami lekarza, gdyż miał pewne problemy z oczkiem, no i z tym że intensywnie rośnie.
Pozdrawiam:)

blackjack
10-04-2014, 04:55
Ja proponuje opis poczytać:) na [url]terrarystyka.com.pl[url/] jest baaaaaaaardzo dokładny opis Agamy Brodatej.

Majcher
10-04-2014, 06:49
Melissa ja osoboscie nie hoduje brodatej ale moj sasiad ma, ja mam kamyka i my razem na utzrymanie zwierzakow stowy nie wydajemy na pewno a kamyk je pare razy wiecej niz brodacz, na swierszcze mi schodzi maks 18 zl miesiecznie czyli to jest kolo 120 swierszczy wiec nie wiem na co ci ta stowa schodzi, za prad tez tyle sie nie wyda, witaminy sepia starczaja na duzo wiecej niz miesiac, co do swietlowki zgadzam sie ze co pare miechow trzeba te 50-60 zl wydac wiecej

luz_jacek
10-04-2014, 07:47
Co ile miesięcy trzeba wymieniać te świetlówki UV??
Można co 6, czy rzczej częściej?

BOOBO
10-04-2014, 08:21
Swietlowki zmienia sie co 6 miesiecy ale sa takie co dotrzymaja do 8 :)

Melissa
10-04-2014, 08:23
Majcher- ja mam 3 bordacze, z czego jeden jest teraz w okresie intensywnego wzrostu i pożera dużo świerszczy to raz (minimum 2 razy w miesiącu zamawiam świerszcze).
Po drugie nie można żywić zwierzaków samymi świerszczami- bez przesady!!! Dlatego też dla swoich gadzin kupuje urozmaicenia typu: karaczany, drewnojady, mączniki, oseski, rybki, granulat dla agam, puszki ZooMedu--> ślimaki, gąsienice, koniki polne oraz pokarm roślinny- na to też trochę idzie kasy, plus jeszcze wysyłka bo akurat w Szczecinie bardzo ciężko jest dostać jakikolwiek żywy pokarm dla gadzin.
Jak się to wszystko podliczy to na prawde wychodzi około 100 zł. Jeżeli Ty wydajesz mniej na swoje zwierzaki to Twoja sprawa, zresztą w to nie wnikam. SSkin zadał pytanie odnośnie kosztów więc mu napisałam jak to u mnie wygląda.

Melissa
10-04-2014, 08:30
Zależy jaką masz świetlówke:) Ja u dużych agam i lega stosuje Repti-glo i je wymieniam co 6 miesiący, zaś u najmniejszej agamki i u Rhampholenków mam Repti Sun Compact i je się wymienia raz na rok:)

luz_jacek
10-04-2014, 12:24
Nie lepiej po prostu założyć swioją własną dużą chodowle świerszczy??
To chyba dobre rozwiązanie.
Ja też miałem duże problemy z powodu tych dużych wydatków na jedzonko dla moich maluchów :)
Założyłem chodowke i wydatki znacznie zmalały.
Szczegulnie przydaje się to jak ma się takie maluchy ok 20 cm.
Ja mam takie dwa :)
Oba samczyki SAND FIRE.
Jeszcze mam pytanie co do tej świetlówki: po czym mogę poznać że się zużyła??
Tego chyba niewidać. Poprostu po jakimś czasie trzeba je wymieniać??

sskin
10-04-2014, 12:32
tyle kasy wydajesz na jedną agame czy na 3 które masz:>?

Melissa
10-04-2014, 13:21
Na 3:D

Melissa
10-04-2014, 13:42
Z tą hodowlą świerszczy to masz rację tylko ja akurat teraz nie mam takiej możliwości-z Rewją w Szczecinie studiujemy, a w chacie studenckiej takie coś nie byłoby dobrym pomysłem;) I tak współlokatorzy narzekają jak trafi się w ich pokoju przez przypadek jakiś świerszcz:D

Co do świetlówki- jeśli chodzi o UVB to tego niestety nie widać:( Trzeba pamiętać kiedy należy ją wymienić.

Ps. Masz może zdjęcia swoich agamek??:) Jak tak to wyślij mi na adres agnieszkakos@plusnet.pl :D

blackjack
10-04-2014, 14:31
mi tez fotki wyslij :] jaca@admit.net.pl - skad te SAND FIRE masz?

Majcher
10-04-2014, 23:21
zauwaz jednak ze nie pyta sie dla trzech agam tylko dla jednej aty mu dla 3 dajesz. poza tym swierszcze karaczany naprawde drogie nie sa-co prawda ja odbieram osobiscie i za wysylke nie place, muchy z pinek tez nie sa drogie a ja zamiast jakis granulatow i innych takich uwazam ze lepiej na lake pojechac i cos zlapac

Melissa
11-04-2014, 03:11
Majcher w ogóle nie rozumiem o co Ci chodzi:/ Gdybyś dokładnie przeczytał mojego pierwszego posta było tam napisane odnośnie częstotliwości karmienia agam, że mam ich 3. Zresztą SSkin jak nie był powien czy tyle wydaje na jednego czy kilka zwierzaków po prostu się o to zapytał.
Wiadomo, że w okresie letnim koszty się troche zmniejszą, gdyż można złapać owady łąkowe, czy zerwać świeżą zieleninkę, ale przez inne miesiące nie jest już tak dobrze. Co do much- czasami podaje agamom, ale niezbyt często gdyż nie jest to zbytnio odżywczy pokarm, już wole kupić karaczany. A jeśli chodzi o granulaty- jeżeli smakuje to agamom i mam do tego dostęp to nie widze powodu żeby od czasu do czasu im tego nie podać.
Faktem jest, że na upartego da się wyżywić agame za taki koszt jak podajesz, ale nie jest to raczej wtedy najlepsza dieta dla agam...

PS. Tak w ogóle dziwne to jest teraz bo nie widzę powodu dla którego miałabym się tłumaczyć dlaczego tyle kasy miminalnie przeznaczam na swoje zwierzaki. Zresztą terrarystyka nigdy nie była "tania" i ja kupując zwierzaki się z tym liczyłam.

Pozdrawiam i mam nadzieje, że już nie będziemy tego kontynuować bo to się zrobiło troche bez sensu i poza tematem...:)

luz_jacek
11-04-2014, 07:21
Przypadkiem trafiłem kiedyś na ogłoszenie w dziale sprzedam :)
Miałem szczęście w nieszczęściu bo okazało się że to dwa samczyki.
Ja chciałem mieć parkę, konkretnie zależało mi na samicy.
Fotki prześle dopiero jak będe miał aktualne. Narazie mam tylko takie jak były jeszcze niewybarwione. Zrobię nowe jak będe miał mój aparat z powrotem bo porzyczyłem.
Za jakiś tydzień jak myślę.
Wybieram się w przyszłości na jakąś większą giełdę terrarystyczną, może w Holandii.
Tam mam zamiar kupić albo jakiegoś Sand Firea albo Hypo Snow :)

Gadzinka
15-04-2014, 11:28
Mnie też prześlij fotki gadzinka@terrarysta.com.pl Jak będziesz jechał na tą giełdę to się odezwij. Też jestem z Huty :)

42d3e78f26a4b20d412==