PDA

Zobacz pełną wersję : Terrarium dla agamy brodatej



Orlis
12-04-2014, 04:58
Witajcie! Mam zamiar zakupic moją pierwsza jaszczurke - Agame Brodatą. Jednak mam kilka niejasnosci po przeczytaniu kilku artow na temat tego gatunku jaszczurki. Czy jako terarium przejsciowe dla jednej młodej (do 20cm) na 2 miesiace maxymalnie nadaloby sie szklane terra o wymiarach max do 50/30/50 (szer/dł/wys). Czy mianem promiennika nazywana jest lampa emitujace promienie UV? I czy weszła by (i nadawalaby sie) swietlowka Exo Terra Repti-Glo 8.0 15W 47cm. Czy potrzeba dodatkowa jakas lampe grzewcza (lustrzanke)? I jakie rozmiary powinno miec ostateczne terrarium po tych 2 miesiacach?

Dambala
12-04-2014, 05:45
terra na krótki czas może być;) Promienniki to zazwyczaj zwykłe zarówki jako źródło ciepła;) Świetlówka dla tak małej agamci to za mocna raczej chodz pewności nei mam. A żarówka musi być, bo swietlóki eni dają temp a agamcia potrzebuje większej temp. niz panuje w mieszkaniu. I wątek powinein być w dziale jaszczurki :]

Orlis
12-04-2014, 06:42
Aha sorka ze nie w tym temacie ale poczekam na moderatora niech przeniesie i jeszcze jedno pytanie mam Czy nalezy miec swiadecwo urodzenia do zarejestrowanie jej i czy w ogole trzeba rejestrowac ją??

Dambala
12-04-2014, 08:49
Przeczytaj opis, brodka nie podlega rejstracii;)

blackjack
12-04-2014, 12:46
Świetlówka musi być, szczególnie dla małej agamy. Tak na mariniesie, to nie wie po co robic przejsciowe terra dla 20 cm agamy. Ja zamawiam 14 cm i mam terra 120*55*55cm i jest w kit. na terrarystyka.com.pl masz taaaaaaaaki opis agamy i faq, przeczytaj.

Orlis
13-04-2014, 00:45
Czytałem temte opisy i inne artykuly i jednak po ich lekturze mialem niewielkie watpliwosci a gdzie je rozwiac jak nie na forum z doswiadczonymi hodowcami. Ale dzieki za pomoc teraz jjuz bede wiedzial.

Majcher
13-04-2014, 02:14
duze terrarium ma wade:
zwierzak poki nie podrosnie bardzo zdziczeje ci wiec poczatkowo o braniu na rece zapomnij ale z czasem to minie.
druga wada jest to ze bedziesz musial karmic ja z pojemniczka bo w duzym terra swierszcze moga jej sie pochowac. mozesz te problemy rozwiazac przedzielajac jakas decha czy czyms terra na pol i z czasem przesowac ta deche aby w rezultacie wogole ja zlikwidowac

Gadzinka
15-04-2014, 11:24
Zacznę od początku.
Terrarium jakie podałeś wystarczy dla agamki,która będzie miała 20 cm. Nie zalecam trzymania od razu agamy w dużym terrarium. W małym mamy nad nią większą kontrole. Możesz kupić docelowe terrarium i oddzielić je,w miarę jak agamka będzie rosła,terrarium powiększać. Świetlówka jest niezbędna dla agam i najlepsza jest właśnie repiti glo 8 . 47 cm świetlówka zmieści ci się w terrarium 50x30x50(zawsze też możesz zamontować ją po skosie).Jeśli chodzi o promiennik,to przy świetlówce wystarczy zwykła żarówka punktowa ,kupiona w sklepie elektrycznym.Żadnego dodatkowego ogrzewania nie potrzebujesz.Jeżeli masz więcej pytań,możesz odezwać się na GG 4110796

42d3e78f26a4b20d412==