PDA

Zobacz pełną wersję : ........::::ROZTOCZA:::::.......



luz_jacek
13-04-2014, 05:05
Od jakiegoś czasu mojego jaszczura gnębią roztocza :(
jakieś miesiac temu próbowałem sie pozbyć tego dziadostwa ale nic to nie dało.
Kupiłem jakiś preparat na roztocza w Biofilu i postepowałem wedłóg instrukcji.
Nic to nie dało :(
Czu jest jakis skóteczny i sprawdzony sposób na pozbycie się tego gówna?????

Melissa
13-04-2014, 13:28
Hey:) Sama co prawda nie musiałam do tej pory walczyć z roztoczami, ale mój znajomy miał taki problem u swojego legwana (roztocza były czerwone). Z tego co pamiętam to usunął cały wystrój z terra- nawet kore, którą miał na ściankach, wymienił całe podłoże, takie elementy wyposażenia jak np. roślinki sztuczne dokładnie wyparzał, wywalał to co nie dało się dokładnie oczyścić, ze względu na szczeliny itp. Stosował też specjalne preparaty nazwy niestety nie pamiętam:( Może ktoś kto miał też taki problem powiem więcej.
Pozdrawiam i mam nadzieje, że w końcu uda Ci się tego pozbyć:)

RMX
13-04-2014, 15:44
a nie kojarzysz jaka to byla nazwa tego srodka z biofila? osobiscie nie mialem z tym cholerstwem problemow ale z tego co kojarze to najczesciej przewijal sie na to taki srodek jak FRONTLINE ... dostaniesz go u wiekszosci wetow ... ale o zastosowaniu tego moze niech sie wypowie ktos kto mial z tym doswiadczenie

luz_jacek
14-04-2014, 13:28
Nie pamiętam nazwy tego preparatu.
Ale ine chciałbym skończyć tak jak kumpel Melissy :(
Te roztocza są standardowego koloru tzn czarne.
Czy da się to zrobić jakoś mniej drastycznie a nie wyrzucać wszystkiego z terra??
Dopiero co zakończylem budowę i nie zamierzam tego wszystkiego demolować.
Chyba że nie będzie innego wyjścia :/

Gadzinka
15-04-2014, 10:50
Preparat który dostałeś w Biofilu napewno był dobry. Ale niestety roztocza chowają się najmniejszych zakamarkach i jesteś zmuszony(jeśli chcesz się ich pozbyć)wywalić cały wystrój z terra,podłoże konary itd. najlepiej wyrzycic. Resztę wystroju(sztuczne roślinki itd) należy dokładnie wymyć,wymoczyć w solance,wygotować,oczyścić. Jeżeli już wyciągniesz z terrarium wszystko,należy dopiero wtedy spryskać tym roztworem. Poza tym roztocza zostają też na samym zwierzaku. Dlatego gada powinieneś włożyć do sterylnego terrarium z minimalnym wystrojem(praktycznie pustym),nie powinno w nim być żadnych szpar,w których mogłyby się chować roztocza. Na pozbycie się roztoczy ze zwierzaka jest kilka sposobów.Ale tutaj już trzeba się skontaktować najlepiej z dobrym wetem. Czasami zalecany jest zatrzyk(w skrajnych przypadkach),ale przeważnie wystarczy spryskać zwierzaka lub nasączyć woreczek,do którego włożymy gada. Wszystko zależy od tego,jak bardzo jest zainfekowany i jaki to zwierzak,dlatego bez konsultacji z kimś kto się na tym zna(czyli bardzo dobrym wetem)najlepiej nic z nim nie robić,bo można mu zaszkodzić!! Inni stosują też zwykłe kąpiele w celu wypłukania roztoczy ze zwierzaka,ale nie wiem czy est to do końca skuteczny sposób.
Na szczęście nigdy nie miałam roztoczy

42d3e78f26a4b20d412==