PDA

Zobacz pełną wersję : ja tez mam pytanko co do Toke...



piorkoo
15-04-2014, 13:55
Witam! od niedawna mam u siebie Toke, jest to moj pierwszy i zarazem pierwsza jaszczurka. Moje pytanie tyczy sie zachowania tego gekona gdyz od kad go mam (pare dni) prawie w ogole sie nie rusza i nie chce jesc. Jest jakis osowialy... i tu me pytanko: czy to normalne zachowanie na zmiane miejsca zamieszkania czy tez cos moze byc nie tak? wilgotnosc i temp taka jak powinna byc, terra nawet spore, wszystko wg zalecen i postow na forum... z gory dzieki za inf.

minok
15-04-2014, 14:10
Spokojnie tak jest zawsze. Musi oswoić się z nowym terytorium i zapoznać się ze wszystkim. Nie karm go za często bo i tak nie zje a to dodatkowy stres. Po jakimś czasie zacznie być odważniejszy i w tedy go nakarm.

piorkoo
15-04-2014, 14:13
ok dzieki za odp, ale ile to moze trwac? ta glodowka glownie?

minok
15-04-2014, 14:21
Nie da się powiedzieć. Zwykle czsami mniej czsami więcej niż tydzieć. Co jakiś czas możesz próbować nakarmić gekona i jak zje to będziesz wiedział. Jeśli nie będzie jeść przez bardzo długi czas w tedy możesz sie martwić. I jeszcze raz: Im mneij stresu teraz tym lepiej.

ps. A czy karmiłeś go w dzień czy w nocy?

piorkoo
15-04-2014, 14:26
karmilem go na wieczor tzn po 23 i nastepnego dnia wyciagnolem mu swierscza bo sie nawet nie kwapil go zjesc...

Kivek
15-04-2014, 15:43
Normalne to jest , moje napoczatku wogole sie nie ruszaly , zostaw go w terarium zeby cie nie widywal to wkoncu zacznie sie ruszać,wpusc pare swierszczy.
ogolnie toke sie za duzo nie ruszają w terarium :]


Jak zacznie wcinać i sie oswoi z terarium możesz go probowac oswajac ;]

minok
15-04-2014, 23:27
Ogólni gady sie nie ruszają:P Zobacz kiedybędzie najbardziej ruchliwy( o jakich godzinach;p) to Ci pomoże dużo:)

JoShi
16-04-2014, 07:28
piorkoo napisał(a):

> karmilem go na wieczor tzn po 23 i nastepnego dnia wyciagnolem
> mu swierscza bo sie nawet nie kwapil go zjesc...
A po co mu tego swierszcza wyciagales. Niepotrzebnie gmerasz mu w terra. To tylko przedluzy okres aklimatyzacji.

minok
16-04-2014, 08:07
JoShi może bał się, ze świerszcz pogryzie gekona.

JoShi
16-04-2014, 08:14
minok napisał(a):

> JoShi może bał się, ze świerszcz pogryzie gekona.
Jeszcze nie slyszalam, zeby jeden swierszcz zrobil krzywde gekonowi toke.

KamilNowacki
22-04-2014, 16:26
Witam. Spokojnie, tak sie zdarza bardzo czesto!... jest to dość nieufny gatunek, wiec moze minąć troche czasu zanim bedzie sie zachowywał normlanie, napewno nie "ruszaj"go ani nie zmuszaj do ruchu... jezeli po OK 1,5 tygodniach nie bedzie sie zachowywał normalnie to przypatrz sie mu czy nie ma jakiś objaw choroby albo idz odrazu do weterynarza, Pzdr.

42d3e78f26a4b20d412==