PDA

Zobacz pełną wersję : Agama steilo- słyszał ktoś o tym gatunku?



pebe
16-04-2014, 05:27
Witam,
Dzisiaj w sklepie zoologicznym widzialem na sprzedaz 2 jaszczurki o ktorych nigdy wczesniej nie slyszalem- byly to 2 agamy steilo (trzymane w jednym zbiorniku z brodatą). Wyjątkowo atrakcyjna była cena- 100 zł za sztukę (a są to osobniki już dosyć duże, na oko miały tak po 30 cm). W sumie nawet fajne zwierzaki, strasznie szybkie i zauwazylem ze bardzo lubia siedziec pionowo na scianie terrarium (sciana a'la skała). Jednak poderzewam ze sa z odlowu, stad tak niska cena... Aha i jeszcze jedno- sprzedawca powiedzial mi ze agame brodata moge trzymac w terrarium 90-40-50 i bedzie sie tam dobrze czula, tylko czasem bede musial ja wypuscic zeby sobie pobiegala. Co o tym sadzicie, czy w takim terra moge bez obaw hodowac doroslego brodacza?
Z gory dzieki za info

Silent_Dragon
16-04-2014, 05:34
Witam
Hmm a w którym sklepie widzieles to agamke?? Widze ze jestes z Warszawy, wiec rozumiem ze sklep w Wawie. I w jakim sklepie powiedzieli Ci ze 90 X 40 X 50 wystarczy :| ?? Za male na dorosla Agame. A cena za stelio nie jest taka atrakcyjna. Lepiej zacznij od brodatej.
Pozdrawiam

AGAM
16-04-2014, 05:58
poszukaj wiecej na forum w straych postach. Już było sporo o tych agamach. Ogólnie rzecz biorąc nie polecam - przynajmniej nie na początek, ale tak czy siak bardzo padliwe.

tokaga
16-04-2014, 06:00
Właściwa nazwa to Laudakia stelio. Cena nie jest zbyt atrakcyjna jak na Harduna. Jaszczurki te pochodzą z odłowu (jak chyba wszystkie Agaminae) a co za tym idzie raczej napewno są nosicielami pasozytów i są w dość słabej kondycji. Terrarium podane przez sprzedawce jest za małe.

pebe
16-04-2014, 06:22
Agamy te widzialem w sklepie zoologicznym w carrefour- bemowo. Z drugiej strony to przyzwyczailem sie, ze czasami ceny jaszczurek w warszawskich sklepach zoologicznych sa bardzo wysokie... Ostatnio widzialem 450 zl za 18 cm osobnika :)


W sumie tak podejrzewalem ze takie terra jest dla brodatych za male, wiec bede musial wybrac pomiedzy grupa anolisow zielonych a haremem gekonow lamparcich :). I ciagle nie moge sie zdecydowac :/

Silent_Dragon
16-04-2014, 08:04
Witam
No tak myslalem ze to Kakadu. Tylko oni daja takie ceny a po drugie mowia glupoty ze wystarczy np. takie terra dla brodatej. Ech szkoda slow :/
A na wizytowce maja napis ,,Kakadu - profesjonalne sklepy zoologiczne" hehe
Pozdrawiam

KamilNowacki
22-04-2014, 16:21
Hm... Ja bym brał jednak gekony lamparcie :) Ale to moje zdanie ... Pzdr.

isia
30-04-2014, 06:22
taaaaaaaaa "KAKADU"
też widziałam te agamki
sama mam agamę stelio i jest super ciekawskim stworzeniem.... trzeba tylko zauważyć, że trudno się oswaja
a co do "KAKADU"........
od niedawna mam małą agamkę
na samym początku jak ją dostałam pojechałam do w/w sklepu po świerszcze ... poprosiłam o małe świerszcze dla małej 12 cm (wtedy) agamy pani dała mi 3 cm wyrośnięte świerszcze ... jak grzecznie poprosiłam o mniejsze bo tych rozmiarów robaczków to się moje maleństwo boi ( wiem,ze sie boi bo raz chciałam jej takiego wielkoluda podac) usłyszałam, że jestem głupia i robię ze zwierzaka kalekę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!

Tak więc ten sklep proponuję omijać z daleka

A stelio 30 cm to juz dorosla agama. One wprost uwielbiają wpinaczki ... :)

42d3e78f26a4b20d412==