PDA

Zobacz pełną wersję : Rhampholeon brevicaudatus



MARCIN BIELIŃSKI
16-04-2014, 13:08
Witam

już niedługo bede szczęsliwym posiadaczem mam nadzieje Rhampholeon brevicaudatus mam terra 150x50x100 właściwie wiem na ich temat dużo ale jak je karmić w tych warunkach to duże trra a one są malutkie. Nie chciałbym żeby się zagłodziły proszę o odpowiedz jak sznowni posiadacze Rhampholeon brevicaudatus rozwiązują ten problem i jak duży pkarm przyjmują te zwierzaki.

Pozdrawiam
Marcin

Melissa
16-04-2014, 15:51
Hey:) Troche duuuużeee to terra jak na Rhampholeonki- z karmieniem mimo wszystko może być problem...W ogóle to będziesz miał problemy żeby je tam znaleźć:D

Najlepszym wyjściem w tej sytuacji będzie próba karmienia ich z pensety- moja samiczka Jaba chętnie przyjmowała tak podawany pokarm (troche jest z tym jednak zabawy żeby malutkiego świerszczyka jakoś "przytwierdzić" do pensety), przy okazji ułatwia to kontrolowanie ilości podawanych witamin:) Swoim maluchom wpuszczam też świerszczyki do terrarium żeby mogły je sobie same upolować:)

Niestety nie wszystkie Rhampholeonki da się nakarmić z pensety, a te "dinozaury" karmi się pokarmem odpowiednim do ich wielkości--> wylęg świerszcza, muszki owocówki itp, które mogą z łatwością uciekać z terrarium, gdzie otwory wentylacyjne są zbyt duże.
Jeżeli u Ciebie pojawi się ten problem radzę, pomyśleć o umieszczeniu na wentylacji, jakieś siatki z malutkimi otworami przez, które świerszczyki nie będą mogły się wydostać lub czegoś podobnego...

Nie trzymałam jeszcze Rhampholeonków w tak dużym terrarium więc nie wiem jak będzie wyglądało karmienie w praktyce. Obserwuj je czy przyjmują pokarm, a w razie czego zrób im troche mniejszy domek.
Mam nadzieje, że to co tu Ci napisałam chociaż troche ci się przyda:)
Pozdrawiam:)

Rewja
16-04-2014, 16:26
Witam

My trzymaliśmy samiczkę, a później również parkę w terrarium 35x25x25 i w zupełności im wystarczyło a nawet ta przestrzeń pozwalała na dość długie wycieczki dzięki odpowiedniemu jej zagospodarowaniu tzn. gałązki, roślinki pnące itd.

Na twoim miejscu to duże terra przeznaczył bym dla innych zwierzaków a rhampholeonkom zrobił mniejsze mieszkanko, w tym narażone będą na wiele niebezpieczeństw np. upadek z dużej wysokości co u mnie niekiedy się zdarzało gdy samica wspinała się np. na termometr, jednak wysokość zabezpieczała przed poważnym uszkodzeniem.

Po drugie już w małym terra ciężko je odnaleźć więc taka przestrzeń zupełnie utrudni obserwację i kontrolę stanu zdrowia.

Jednak największy problem może stanowić zdobywanie pokarmu, gdyż rhampholeonki należy karmić owadami, których wielkość nie przekracza rozmiarów ich główki 0.5- max 1 cm, a takiej wielkości świerszcze są dodatkowo bardzo szybkie...

pozdrawiam
Rewja

Majcher
16-04-2014, 23:29
szczerze mowiac to do tego terra mozesz jemena wpuscic smialo-ja trzymam go w mniejszym nawet. mozesz probowac karmic takze z pojemniczka.

MARCIN BIELIŃSKI
17-04-2014, 01:45
Dzięki za porady ale uważam że żadne terra nie jest za duże dla zwierzaka a za małe bardzo często w naturze jakoś sobie radzą wiec w terra jakoś będe musiał sobie dać z nimi rade. Jeszcze jedno pytanie czy wasze zwierzaki jedzą codizennie czy np. co drugi dzień ?

pozdrawiam

Rewja
17-04-2014, 02:41
Witam

Zależy od ich zapotrzebowania, na początku karmiliśmy samiczkę codziennie ale z pensety, teraz dostają w zależności od zapotrzebowania tz. wpuszczamy po kilka świerszczy co 2 dni i jeśli nie zostaną zjedzone, zostawiamy na dłużej.

ps. W naturze 90% z nich niestety nie dożywa do wieku dorosłości, z uwagi na wiele zagrożeń na które są narażone. W warunkach terraryjnych każdy osobnik jest dla właściciela bezcenny i z tego powodu zapewnia się warunki jak najbardziej minimalizujące wszelkie zagrożenia.

Zresztą nie można tego porównywać...

pozdrawiam
Rewja

42d3e78f26a4b20d412==