PDA

Zobacz pełną wersję : Żywienie z ręki



Kisiu
22-05-2013, 05:10
Czy przypadkiem żywienie z ręki agamy brodatej jako formy oswajania zwierzątka
nie powoduje, że później brodacz rzuca się na rękę opiekuna bez względu na
to czy jest świerszcz w łapie czy nie?
Macie jakieś opinie na ten temat?

PaWeL^
22-05-2013, 06:01
czesc

kiedys przez krutki okres karmilem mojego gekona z ręki :) nie zauwarzylem aby ten później rzucał sie na moją reke ;] ale zdażylo mi sie 2 razy, ze podczas karmienia moj gekon przypadkowo oprócz świerszcza złapał i moj palec :P

gekon13
22-05-2013, 06:49
ja swojemu podawałem z pensety i teraz jak chce coś wyciągnąć z terrarium za pomocą pensety to się na nią rzuca.

bromba
22-05-2013, 07:29
moja agama precyzyjnie atakuje tylko świerszcza

Kaśka
22-05-2013, 09:41
Ja swoje gekoniki lamparcie często karmię z ręki ( owszem kilka razy zdarzyło się, że maluszki złapały palca zamiast owada lub razem z owadem) używam też do tego czasem pensety i jeszcze nigdy nie rzuciły mi się na ręke lub pensete. Dodam jeszcze, że moja samiczka lubi czerwone czereśnie i zielone winogrona wiec to, co się nie rusza wiec tym bardziej powinna atakować ręke kojarząc ja z jedzeniem.

Legu
22-05-2013, 12:13
może nie na temat ale to co ja zawsze daje mojemu legwanowi mączniaki z ręki i zawsze po zjedzeniu mączniaka mysli że moje ręce to sa piękne smakowite tłuste mączniaki,no i oczywiście próbuje mnie ugryść w palce,a raczej je zjeść

Chrzaniki
23-05-2013, 11:34
A nasza agamka je z ręki i nigdy nie myli sie co do tego czy to świerszcz czy "łapa".
Tylko jak wsadzam łapę, albo małżonka pensete to się zbliża, lub schodzi na dół z półki, ale nigdy nie próbowała zjeść ręki ani pensety :)

maziumi
24-05-2013, 12:12
lepiej nie podawać pokarmu z ręki bo zwierzak przyzwyczai się , że ręka to "lodówka" i na jej widok będzie podlatywać i kto wie
PS. Może teraz coś nie na temat powiem ale z własnego doświadczenia wiem bo mam Fretke i podawałem mu ,bo to samiec, z ręki smakołyki i teraz gdy przy nim zacisnę pięść to myśli że w niej coś ukryłem i próbuje mi pozurkami rękę otworzyć drapiąc ją. A wszyscy wiemy że wszystkie zwierzęta ragują podobnie .

42d3e78f26a4b20d412==