PDA

Zobacz pełną wersję : gekon czteroplamy???



wyvernon
17-04-2014, 09:04
Mam problem;(
Znalazłam ogłoszenie o sprzedaży "gekona czteroplamego" szybołaza... zastanawiam się nad kupieniem go, ale właściciel niestety nie ma żadnego zdjęcia, a ja nie chcę kupować jaszczurki w ciemno.
Pierwszy raz spotykam się z taką nazwą gekona, łacińskiej niestety właściciel też nie zna;(
Czy może ktoś z Was spotkał się z taką nazwą?
Jeżeli tak to o jakiego geka chodzi- może znacie jego nazwę łacińską albo macie jakieś zdjęcie czy opis tego gatunku?
Gekon podobno zmienia kolor: może byc zielony, czarny brązowy lub biały....
Czy ktoś ma jakiś pomysł?

milo
17-04-2014, 10:30
jeżeli jest to gekon czteroplamy to możesz się spodziewać że to jest dniówka albo coś takiego a jak nie znajdziesz to wejdź na terrarystyka.com.pl i tam w opisy jaszczurek,będzie podana nazwa łacińska wpisz ją w google.pl na grafika i wyświetlą ci się zdjęcia

tokaga
17-04-2014, 11:02
Stawiam na Tarentola anularis (hoduje się go tak samo jak gekona murowego) Phelsuma quadriocellata jest też możliwe ale jakoś mi się nie chce wierzeyć (gdyby była to daj mi namiary na sprzedawce)

Pituophis
17-04-2014, 11:37
Ja stawiam na Tarentola annularis- to ustalona w zasadzie nazwa tego gatunku. On nie zmienia kolorów, ewentualnie odcienie barwy podstawowej. Trzyma się jak Tarentola mauritanica, ewentualnie ociupinę wyższa temperatura. Najlepiej nie jednego, a samca z kilkoma samicami, mnoży się świetnie. Bez zdjęcia trudno jednak być pewnym, bo w sklepach np. Crotaphytus collaris zwany jest legwanem, Bombina orientalis- żabą afrykańską czerwonobrzuchą, itp., itd..
Swoją drogą upewnienie się co do właściwych warunków chowu jest niemożliwe bez jednoznacznego ustalenia nazwy.

Aron
17-04-2014, 12:45
Z tą nazwą spotkałem się tylko przy Tarentola annularis. Ale może to też chyba być Phelsuma quadriocellata.

42d3e78f26a4b20d412==