PDA

Zobacz pełną wersję : dlaczego moja samica tak robi???



milo
17-04-2014, 11:13
czasem gdy tylko samica kameleona widzi że samiec się do niej zbliża to otwiera paszcze i ucieka a on po mału sobie gdzieś tam idzie.Mój niepokuj sprawiło to że na razie są młode trzeba poczekać trochę żeby mogły się rozmnażać i jak moja samiczka zrobi z nim tak samo jak będzię chciał z nią kopulować

tokaga
17-04-2014, 11:19
Kameleony są z natury samotnikami, powineneś trzymać je w osobnych terrariach, a łączyc tylko na krótko na okres godowy (kiedy będą juz dorosłe)

milo
17-04-2014, 11:29
no fajnie a może jeszcze willę a one nie mogą być razem 2 małe kameleoniki w terra 80/60/100 no nie wiem czy to nie za małe :::::::::)))))))))))))))))))

Pituophis
17-04-2014, 11:59
Ja nie hoduję kameleonów, ale niedawno czytałem o tym, że w środowisku "naturalnym"( Hawaje) Chamaeleo jacksonii xantholophus zajmują jako indywidualne terytoria krzewy o kubaturze kilku metrów sześciennych, a intruz jest zauważany z odległości nawet 4-5 metrów. Podejrzewam, że z innymi gatunkami jest podobnie. Niedawno też zetknąłem się z parą Ch. calyptratus w której samiec roczny był duży i wyrośnięty, a samica miała 13-14 cm, w dodatku brakowało juej kawałka ogona odgryzionego przez samca. Poza tym jest ryzyko dręczenia zalotami, zbyt częstego składania jaj. Moim zdaniem najlepiej rozdzielić, zwłaszcza że widzisz, że zwierzęta się stresują. Ewentualnie dać dużo roślin na kryjówki, ale jednak dwa kameleony na tak małej przestrzeni nie są zjawiskiem naturalnym.

avabela
17-04-2014, 13:07
milo ja trzymam je razem mam samca i samice jak sa małe to spoko nie martw sie gorzej póxniej ja już po mału zaczynam szukac nastepnej samicy najlepiej jest zalecane dla 1 samca trzy samice (bo samica przeważnie po trzech złożeniach jaj zdycha) a samiec majac jedną samice szybko ją zajedzie

milo
18-04-2014, 07:18
no ok chodzi o to żeby się nie dziabały i to wszystko a co do rozmnażania to nie wiem bo za bardzo nie mam kasy żeby terra powiększać , o i znowu samica syczy na samca i on na nią:)

xol
20-04-2014, 03:02
Rozdzielić np. siatką terrarium na dwie części. A przede wszystkim jak się nie ma kasy, to nie kupować zwierząt drogich w utrzymaniu :/

milo
20-04-2014, 03:23
fajnieee.Tylko czemu samica a nie samiec?????????????????????

Gadzinka
20-04-2014, 04:14
Może czuje się zagrożona?? Nie ważne dlaczego. Po prostu trzeba je rozdzielić

42d3e78f26a4b20d412==