PDA

Zobacz pełną wersję : w jednym terra???



Pingwin
17-04-2014, 12:05
czy gekon lamparci lub agama brodata moze byc trzymany z scynkiem berberyjskim???

minok
17-04-2014, 12:15
Gekon nie agama też raczej nie. Z jakąś mneijszą agamą to spoko ale brodata mogła by mu zrobić coś zlego. Dodatkowo jaszczurka ( scynk) będzie jescze więcej czasu spędzać w piachu z powodu streu,że biega po nim 50cm smok:D

Jacku87
17-04-2014, 14:21
Z Gekonami lamparcimi nie można trzymać ŻADNYCH INNYCH JASZCZUREK !!!!!!!!
Z Agamą brodatą owszem ale nie pamiętam jaki gatunek choć prawdopodobnie był to właśnie scynk.
Było o tym kilka miesięcy temu więc jak masz ochotę to poszperaj trochę w archiwum.

tokaga
17-04-2014, 15:04
Jacku87 napisał:

> Z Gekonami lamparcimi nie można trzymać ŻADNYCH INNYCH JASZCZUREK !!!!!!!! i wszystko na ten temat
Fakt z brodaczami można trzymać inne gatunki o podobnej wielkosci min. Eumeces schneideri. Lepiej jednak oszczędzić mniej energicznym gatunkom stresu. Pozatym kiedyś trzymałem mlodego samca a. brodatej razem z agamami czerwonogłowymi, wszystko bylo ok ale pewnego dnia brodacz postanowił "skosztować" współlokatora (odgryzł końcówke ogona) co nie spodobało się czerwonogłowej i zaczeła się jatka. Więc radze się dobrze zastanowić zanim się połączy brodatą z innym gatunkiem.

OlekL
18-04-2014, 06:15
Ktoś tutaj chyba AGAM jeśli dobrze kojarze trzymał Scynka z Agamami i podobno bardzo dobrze sie przyjeły, dawał nawet fotkę jak wszystkie razem kolo siebie leżą na dywaniku :)

minok
18-04-2014, 06:19
Olek, ale agama jest jednak troche większa więc ja bym po mimo to się torche o scynka bał. szczególnei przy karmeiniu trzeba zachować ostrożność.

Guttata
18-04-2014, 08:30
A ja nie polecam łączenia żanych gatunków!

Pingwin
18-04-2014, 14:15
a gekona lamparciego moznaby trzymac razem(maja podobne warunki i wyglad)????

Jacku87
18-04-2014, 16:08
razem z czym??? bo nie bardzo rozumiem

Gadzinka
18-04-2014, 22:39
Nie polecam trzymania agam z innymi gatunkami,są badzo żywotne i energiczne,będą przeszkadzały bardziej płochliwym i spokojniejszym gatunkom. Poza tym zawsze będzie istniało zagrożenie,że agamka będzie chciała spróbować zasmakować kawałka części innej jaszczurki.

Dal bezpieczeństwa naszych zwierzaków nie polecam łączenia żadnych gatunków

Pingwin
19-04-2014, 00:04
sory tak szybko pisałem tego posta ze zapomniałem nazwy.chodziło mi o trzymanie gekonów grubooonowych z lamparcimi.maja chyba podobne warunki i wygląd.co o tym sadzicie?????

tokaga
19-04-2014, 00:10
I właśnie przez podobny wygląd i wielkość nie mogą przebywać w jednym terrarium. Będą się nawzajem stresować.

Gadzinka
20-04-2014, 04:12
Ja trzymałam je razem przez miesiąc z braku innego wyjścia i geki fajnie żyły ze sobą w zgodzie. Jednak również nie polecam. Ich warunki jednak różnią się od siebie minimalnie i na dłuższą metę ,któryś gatunek będzie pokrzywdzony. Poza tym jaszczurki najlepiej trzymać parami lub 1.2.0 a napewno nie będziesz mógł trzymać samca gruboogonowego i lamparciego w jednym terrarium. A samicy i samca innych gatunków też nie wolno trzymać. Znam sytuację,gdzie ktoś trzymał właśnie lamparta z gruboogonową samiczką,samica zaszła w ciążę i skończyło się to dla niej śmiercią.

Jeszcze raz odradzam łączenia ze sobą gatunków dla ich własnego dobra.

42d3e78f26a4b20d412==