PDA

Zobacz pełną wersję : Waran stepowy podłoże??



Liero
20-04-2014, 13:11
Siemka właśnie kupiłem waranka stepowego i dałem mu za podłoże piasek dla zwierząt terraryjnych ale niestety jak waranek np. wchodzi do basenu i z niego wychodzi to caly piasek sie do niego lepi i wogóle wsypuje sie na prowadnice oczywiscie przy pomocy waranka :] i czy za podłoże moge dac albo zmieszac w proporcji 1:1 taki drobny żwirek taki jak jest np. do rybek w wkwarium i czy waranek tego nie zje albo jak bedzie wcinał oseske i przypadkowo weźmie jeden kamyczek do pyska i go połknie czy to dobry wybór z góry THX (zdjęcie powyżej to terrarium waranke)

minok
20-04-2014, 14:55
Możesz ale ja bym został przy piachu. To, że się do waranka lepi to nic wyschnie, a piach w prowadnicach to odwieczna męka terrarystów:D

milo
21-04-2014, 08:14
najciekawiej to toterrarium nie wygląda ale masz żarówkę i poidełko.Mam dla ciebie rozwiązanie idź do sklepu zoo albo nad może i nazbieraj otoczaków takiej wielkości np; 5 cm szerokości oooooo

Serpents
21-04-2014, 13:35
Ja u siebie mam zmieszany piasek w włóknem kokosowym w stosunku 1:1

Liero
21-04-2014, 13:45
Milo mam do ciebie pytanko jak ty bys chcial zeby wygladało terrarium dla warana stepowego jak bym ci pokazał jedna fotke to bys się zdziwil jak uchodowal synek waranka do 70cm i dalej rosnie ma terrarium z plyt meblowych trociny i jakis konar znaleziony z lasku i to wszystko :D ale terrarium i tak będzie zmienione bo bedzie jutro albo pojutrze swietlówka UV i chyba tego korzenia nie będzie z góry THX za odpowiedzi :)

42d3e78f26a4b20d412==