PDA

Zobacz pełną wersję : Agama pustynna- pilnie potrzebuję informacji!!!



pebe
21-04-2014, 07:23
Witam,
Tak jak w opisie- ostatnio w BIOFILu pojawily sie agamy pustynne, ktore wg. sprzedawczyni sa zwierzakami z hodowli a nie z odlowu (chociaz cena- 60 zl jest chyba zbyt atrakcyjna...) i wlasnie mimo wielu prob nie znalazlem zadnych konkretnych informacji o tym gatunku. W terrarystyce.pl zamieszczone sa tylko bardzo podstawowe informacje na jej temat, a mi bardziej chodzi o to czy dobrze zyje im sie w terrarium (bo z tego co wiem to np. agamy karłowate bardzo źle znoszą warunki terraryjne) i wlasnie sie waham czy kupic te male agamki czy jest to raczej jakas mina. Problem jest jeszcze taki ze jestem z Warszawy i nie mam mozliwosci zobaczyc ich na zywo (biofil jest w krakowie) wiec bede bardzo wdzieczny za jakiekolwiek informacje... Chcialbym jeszcze dodac ze bylaby to moja pierwsza w zyciu jaszczurka. Bardzo chcialbym miec agamy brodate ale niestety nie mam miejsca w pokoju na tak duze terrarium :(. Notabene mam terrarium 80x40x50 i te agamy pustynne, czyli brodacze w wersji mini bylyby dla mnie idealne (jesli nie ma z nimi jakis powaznych problemow). W kazdym razie bede wdzieczny za jakakolwiek pomoc!!!

tokaga
21-04-2014, 07:46
Trapelus mutabilis bo o tą Tobie chyba chodzi raczej będzie z odłowu, więc po kupnie trzeba z nimi zapeprzać do weta żeby je odrobaczyć, ale jak to z odłowami bywa mogą paść. Terrarium pustynne z piaskowym podłożem i duzą ilością kryjówek, sporo piaskowca. Najlepiej trzymać je po kilka samic z samcem. KONIECZNE UV. Bardzo aktywna agama, z charakterkiem.

milo
21-04-2014, 08:10
ja je zamawiałem w biofilu ale jak zobaczyłem jej fotografie to już mi się odechciało.I nie radze zamawiać w biofilu bo ja zamiast agam pustynnych wziąłem kameleony i miały przyjechać przed 14(wcześniej jak zamawiałem to przyszły o 9 rano) jest 14 i nie ma no to dzwonie i okazało się ,że już jadą i trzeba poczekać(na biofilu pisze ,że poza miastami wojewódzkimi przyjazd przed 16) jest 16 i nie ma dzwonię i wpadła w panikę i powiedziała mi że dzwoni do kurjera gdzie są i że na pewno przed 18 przyjadą(zadzwoniła do mojego taty że już podjeżdżają i czekać)no to czekam do 18 i dzwoni do mnie mój tata i okazało się ,że dzwonił po wszystkich kurjerach i dowiadywał się co z przysyłką no i co? żamiast do Tczewa to do gdyni doszły bo źle biofil napisał adres.No to mój tata odbiera po 12 h transportu i zapłacił 50 zł za przesyłkę(na biofilu pisze że 20zł) no i zabrał je i cały szczęśliwy jedzie do mnie i wpadł na pomysł by na światłach je obejżeć a tu co STYROPIAN zawinięty do okoła taśmą klejącą bez otworku nawet,A w środku 2 pudełka po sałatkach z kameleonami także owinięte taśmą klejącą bez otworku i do okoła kał kamciów(przeżyły a babka ryczała do mojego taty żeby dostawcom nie mówił że to zwierzęta ale cóż po fakcie)

tokaga
21-04-2014, 08:36
Milo wszystko rozumiem zamiast agam wysłali ci kameleony. To najlepiej świadczy o nowej "władzy" z Biofil'u. Tylko nie rozumiem jednego: "ale jak zobaczyłem jej fotografie to już mi się odechciało" zamawiałeś coś czego nigdy na oczy nie Widziałeś cy co??
Pebe skoro Jesteś z warszawy to kup te Trapelusy w Szreku (troche drożej, ale bezpieczniej niż z Biofilu)

luz_jacek
23-04-2014, 23:42
byłem w biofilu we wtorek i widziałem te agamki.
Właściwie to tylko jedną bo ostatnia została. Bardzo ładna jaszczurka ale ta co została to raczej jest wybrak :)

42d3e78f26a4b20d412==