PDA

Zobacz pełną wersję : jak to jest na prawde z tą zielenią u anolisów



AGAM
27-04-2014, 03:09
Na jaki by się opis nie natknąć wszędzie pisze, ze anolisy są zielone i tak też się nazywają. Ja posiadam od kilku miesięcy samca i dwie samice - z różnych źródeł. Anolisy te są dorosłe, rozmanażają się. Mają przestronne terrarium, z dobrą temperaturą, wilgotnością i wentylacją. Do tego dużo roślin i gałęzi. Są przyzwyczajone do mnie więc nie stresują się kiedy je np. kamrmie. Podaje im urozmaicony pokarm, wzbogacany w minerały i witaminy do tego w terrarium zamontowana jest świetlóka z 2% UVB. I przez większość czasu anolisy są brązowe. Są bardzo aktywne i żarłoczne - niec nie wskazuj na to żeby było im źle. Czasami tylko mają zielone np łapki, albo jakieś zielone plamy, wyjątkow zielenieja prawie całe. Z kolei zawsze w nocy kiedy śpią są zupełnie zieloniutkie, podobnie kiedy są bnardoz zestresowane (np. podczas przekłądania). Więc jak to w końcu jest?? Od czego zalezy ta barwa i czy podstawa to brąz czy zieleń???

tokaga
27-04-2014, 03:26
U mnie prawie zawsze zielona była tylko jedna z samic, pozostałe były przeważnie brązowe, lub brązowo- zielone (z przewagą brązu) Więc to chyba zależy głównie od cech osobniczych, dlatego ja zawsze używam nazwy anolis czerwonogardły (to im się nie zmienia)

kudłaty
27-04-2014, 04:09
Ja miałem samca Anolisa i prawie zawsze w dzień był brązowy (ale na ściankach był korek-może dlatego ) a w nocy tak jak u Agama był cały zieloniutki
Przyłanczam się do pytania

Dawidptasznik
27-04-2014, 07:47
U mnie jest w dzien przejciowy po miedzy brazowym a zielonym(bardziej zielony) a w nocy jest soczysta zielen i wlasnie sam sie nad tym zastanawiam!!!
POZDRAWIAM

Demon87
27-04-2014, 10:04
MOj anolek jest przewaznie zielony
:)a w nocy nie wiem bo jak spi to nie zapalam swiatla zeby nie budzic spiocha:D
Ja zauwazylem ze w zaleznosci na czym jest taki przybiera kolorek
Jak na korku siedzial byl brazowy a jak wbijal na liscie robil sie zieloniutki ze czasem szukalem go kilka minut:P

mark0wy
28-04-2014, 15:14
CZesc

Co do zasady brazowy kolor jest oznaka stresu, ale...

Zauwazylem pewne prawidlowsci, kiedy jaszczurki sa zawsze, albo prawie zawsze zielone:

- we snie,
- podczas karmienia,
- na reku (wiaze sie to podobno z optymalna temp. ludzkiej skory,
- podczas zalotow,

Zbyt wiele jest jednak czynnikow determinujacych, aby stwierdzic co jest nie tak w Twoim przypadku.
Pozdrawiam
Mark0wy

AGAM
29-04-2014, 02:00
u mjnie w czasie karmienia i zalotów nie koniecznie są zielone, a raczej bardzo rzadko. Podczas trzymania na ręce to podejrzewam, że to raczej stres, a nie temperatura, bo jakoś pod świtlówką nie zielenieją.

42d3e78f26a4b20d412==