PDA

Zobacz pełną wersję : blondi i anolis...



Theraphos
01-05-2014, 12:49
http://www.arachnoboards.com/ab/showthread.php?t=46526

Melissa
01-05-2014, 12:52
Bestialstwo....Nie rozumiem takich ludzi...tak jakby nie było innego pokarmu dla pająków:/

PS. Moim zdaniem to już nie jest terrarystyka:(

marq35
01-05-2014, 23:12
debile...;///

tokaga
01-05-2014, 23:50
***** !!
"PS. Moim zdaniem to już nie jest terrarystyka:(" tutaj się w zupełności zgodze... :(

Melissa
02-05-2014, 01:56
Tokaga- jak się ze mną zgadzasz to zobacz teraz na forum Pajęczaki, też jest tam ten wątek... Powiem szczerze, że to mnie przeraża- nie wiem czy Ci ludzie mówią serio czy nie, ale wychodzi na to, że np. waranom można skarmiać agamy brodate bo takie jest prawo dżungli, pająkom anolisy, gekony, scynki i co tam się jeszcze znajdzie...Sama mam troche pająków i w życiu żadnemu nie podam noworodka mysiego, a tym bardziej jakiegoś gada:(

Myślałam, że terrarystyka polega na fascynacji zwierzętami, a nie na zabijaniu jednych kosztem innych...A jednak nie miałam racji:/

pebe
02-05-2014, 02:35
Rozumiem ogólne poruszenie, ale bez przesady... W końcu agamom albo waranom też podaje się dla urozmaicenia diety np. myszy albo szczury... I nikt z tego powodu nie robi problemu, a tez sa przeciez ludzie co hoduja myszy czy szczury... Wiec bez przesady, a swoja droga to musi dbac o swojego pajączka zeby mu takie drogie przysmaki dawac (w porownaniu do innego pokarmu).

kwiatuchny
02-05-2014, 02:51
w USA anolisy mozna kupic za ok 2 dolary, kupuje sie je jako karma dla innych zwierzat wezy itp......
nas to oburza ale to dlatego ze mamy inne realia :/
p.s. Nigdy w zyciu nie dalbym moich anolkow na karme !!!!!

Melissa
02-05-2014, 03:36
Wiem, że agamkom podaje się oseski tylko moim zdaniem jest ta różnica, że agama zabija takiego oseska bardzo szybko i myszka nie cierpi...Co innego pająk...to jest już śmierć w męczarniach..:(

Majcher
02-05-2014, 04:22
osobiscie jestem przeciw dawniu takiego pokarmu pajakom ale tez nie popadajmy w paranoje, aby nie dawac oseskow swoim jaszczorkom czy pajakom, nie moge sie zgodzic ze jest to smierc w niewyobrazalnych meczarniach, bo jednak jad paralizuje ofiare. co innego jakbvy dac oseska na przeklad modliszce bo i z tym sie spotkalem to uwazam ze jest brutalne bo ona go zjada jak biedak jeszcze zyje. wogole to hodujemy brutalne zwierzeta, moja dziweczyna nie moze patrzec jak karmie swierszczami moja ekipe :)

kwiatuchny
02-05-2014, 07:12
zgoze sie z Majcherem zebysmy nie popadali w paranoje....
jak waran zjada szczura albo mysz, szarpie nimi tak dlugo az zlamie kregoslup to jest dobrze ????
pozdrawiam!
kwiatuchny

Melissa
02-05-2014, 08:52
Dlatego właśnie nie chce mieć warana:)

A tak na serio to podawanie waranom takiego rodzaju pokarmu jak myszy szczury (zresztą podobnie jak wężą) jest praktycznie koniecznością. Natomiast w przypadku pająków podawanie im anolisa jako pokarmu czy jakiegoś innego małego gada to tylko i wyłącznie decyzja właściciela, właściwie nie wiadomo z czego wynikająca:/

Może dlatego tak mi trudno takie coś zaakceptować bo mój chłopak miał kiedyś anolisa, teraz mamy kamki pigmejskie i nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak karmie tymi mikrusami np. Chromatopelme:/
Agamce też bym nie podała anolisa, ani waranowi nie skarmiłabym legwana czy brodacza...

rastafaq
02-05-2014, 10:57
To,że byś nie skarmiła to już każdy wie.
Każdy zrobi jak zechce i nie ma co powtarzać co posta tego samego.

minok
02-05-2014, 11:24
Moim zdaniem miłośnik myszy mówił by to samo co wy teraz jak by pająk jadł mysz;)
Pokarm to pokarm też nie rozumiem po co go jaszczurka karmić szczególnie, że myszy jest od cholery, ale my też (no nasi podopieczni:P) zabijamy muszy iinne zwierzęta a to wam nie przeszkadza. Nie chce bronić tego kolesia albo mówić, że karmienie anolisem jest dobre dla mnie to idiotyzm ale, może ten osobnik był na skaru śmierci:/

Melissa
02-05-2014, 11:40
Nie uważam żebym powtarzała co posta tego samego, po prostu chciałam napisać swoje zdanie odnośnie dalszych wypowiedzi innych użytkowników. Jeżeli Ci to nie pasuje to już Twoja sprawa. Wiem, że każdy zrobi tak jak będzie chciał, ale jeżeli swoimi postami chociaż jedną osobę przekonam do tego, aby tak nie robiła to będę bardzo szczęśliwa!

Guttata
02-05-2014, 11:56
Mnie przekonywać nie musisz, biedny anolis, hodowca to jakiś szpaner, a nie terrarysta pewnie ;/

pebe
02-05-2014, 13:05
Co ma szpanerstwo do tego? Ja osobiscie anolisa bym pajakowi nie dal, ale tez nie potepiam tego. Tak jak napisal minok- moze byl chory? Ja tam nie widze roznicy miedzy podawaniem myszy a np. jaszczurki... Koles widac mial ocohte poczestowac swojego pajaczka czyms specjalnym ;). No bo niby jaka jest roznica miedzy podawaniem ssaka a np. jaszczurki??? Zarowno jedne, jak i drugie sa powszechnie hodowane w domach wiec nie widze powodu by jedne gatunki stawiac wyzej od drugich, ze niby mysz mozna zabic dajac ja duzym gadom, a juz np. anolisa nie... Badzcie obiektywni :). Sami decydujac sie na hodowle niektorych zwierzat swiadomie pozbawiamy zycia inne... I dlatego nie nalezy dzielic zwierzeta na rowne i rowniejsze

kwiatuchny
03-05-2014, 01:41
aolis nie byl chory ani na skraju smierci mozecie o tym przeczytac pod zdjeciem w kolejnych postach, pada o to pytanie i odpowiedz jest jakby...... hmmm "oczywista" dla karmiacego :)
nie wiem skad jest to zdjecie ale tak jak mowilem w stanach anolis jest za 2$ i sluzy jako karmowka. podejrzewam ze malo osob hoduje je jako zwierzeta w swoich terrariach bo niby po co skoro zyja u nich w naturalnym srodowisku i nie widza w nich nic specjanego.

Jimbo
03-05-2014, 02:38
Wszyscy (do tych którzy się tak oburzają) jesteście wegetatrianami ? Jeśli nie, uznam te wypowiedzi za czystą obłudę. Widzieliście kiedyś jak się zabija świnię, albo młodego cielaka ?

wh6fxe
03-05-2014, 12:59
z poczatku to sie wydaje dziwne. ale tak jak napisal pebe tam one lataja na wolnosci. anolisy dla nich to tak samo jak myszy dla nas. w koncu tam anolisy lataja na wolnosci tak jak u nas myszki i szczory:/.

Pituophis
03-05-2014, 23:19
W USA niektóre pospolite jaszczurki traktuje się jako zwierzęta karmowe, zwłaszcza dla wyspecjalizowanych w tym celu gatunków węży. Nie wiem, czemu z etycznego czy humanitarnego punktu widzenia miałoby być to bardziej przerażające od karmienia gryzoniami, czy nawet owadami, choć rozumiem, że można być oburzonym, gdy ktoś hoduje i przywiązuje się do swoich anolisów, ale to samo mołby powiedzieć miłośnik myszy o wykorzystywaniu ich jako pokarm. Natomiast np. warany czy wiele węży, a podejrzewam że pająki też, często można karmić zabitymi zwierzętami kręgowymi podawanymi pęsetą, co jest rozwiązaniem o niebo lepszym.

djtommi
04-05-2014, 01:17
jak dla mnie to byla decyzja terrarysty i koniec, niech robi co tylko chce, jak bym mieszkal w stanach to pewnie sam bym tak robil bo u nich to normalka, karmowka to karmowka, co za roznica dawac myszke a anoliska?? bo ja nie widze.

ława
08-05-2014, 00:02
Anolis mógł chociaż nie musiał ;] być jakiś chory :/ ,albo po prostu .... jak napisali inni ...to zwykła karmówka w USA.
Może ten hodowca myślał co innego dająć pająkowi anolisa ;P np. kocham swojego pajączka więc dla urozmaicenie diety dam mu anoliska ... ;P
albo gość nienawidzi gadów :D:D

Nic z tym nie zrobimy :P

Ja osobiście bym nie skarmił anolisa Pająkowi (bo nie mam na to tyle kasy ;P )

,ale mam w planach kiedyś podać mojej gastricy oseska ....

zobaczymy co z tego wyjdzie ....

42d3e78f26a4b20d412==