PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie Gekony trzymac moge w terra 70x30x40??



Demon87
04-05-2014, 17:26
Jak w temacie jakiego geka moge tu trzymac mam na mysli parke. Chodzi o to zeby ladnie wygladalo zewby nie trzeba bylo ich szukac ale tez o to zeby zwierzeta sie czuly dobrze w takim terra.
Prosze o podanie gatonkow ktore wg was by tu pasowaly i ceny jakie mniej wiecej sa warte te zwierzaczki
Dzieki wielkie!!!

pebe
05-05-2014, 01:11
Gdybys poszerzyl troche terra to moglbys trzymac tam parke lampartow.

A jesli chcialbys wiedziec jakie inne gekony pasowalyby do takiego terra to po prostu poczytaj opisy gatunkow na stronie glownej, i dopiero potem zadawaj pytania... Gekonow jest duzo, i jak poczytasz troche to zobaczysz ze jest kilka ktore pasowalyby do takiego terra...

Demon87
05-05-2014, 01:38
Wlasnie tego sie balem ze bedziecie mnie odsylac do stron z opisami. Ale tam nie pisza jak niektore z tych gatonkow sa dostepne
bo jak dobrze wiermy niektore sa ciezkie do zdobycia.
Ale mysle ze jeden lampart bedzie mial dobrze:)

Majcher
05-05-2014, 02:52
ale i tak powiniennes poszerzyc- nie pisza o dostepnosci wiec pierw sprawdz co jest dostepne potem sprawdz czy ci odpowiada terrarium. dostepnosc mozesz sprwdzic w wileu sklepach czy tez na naszej ulubionej gieldzie na forum tego serwisu- opcja szukaj

milo
05-05-2014, 11:40
ja mówie że każdy gatunek ale pojedyńczy

AGAM
05-05-2014, 12:41
na pewno nie każdy gatunek.... a dla wyrośniętego lamparta za wąskie. Albo jakieś małe gekoniki naścienne w większej ilości (Hemidactylusy, Cosymbotusy), mogą być małe gatunki felsum, średniej wielkości naziemne - takie do 20cm

Bujal
06-05-2014, 16:45
Moim zdaniem mugł bys trzymać GEKONY LAMPACIE ja sam mam 3 takie gekony samca i 2 samice trzymam je w terra o rozmiarach 70dł 40gł 40wys mam terztam zamocowaną świetlówke uvb i kabel grzewczy jak byś miał jakieś pytania na temat gekonów to pisz na mój e mail bujal@buziaczek.pl

tokaga
07-05-2014, 00:56
To co Ty wkońcu masz?? w jednym poście piszesz ze masz felsumy madagaskarskie, teraz o lamparcich, a w profilu masz same ptaszniki, jak to jest?...
Takie terrarium jest stanowczo za male dla grupki lamparcich.

tokaga
07-05-2014, 01:17
Trzymanie jednego osobnika gekona mija się z celem (powinny być trzymane przynajmniej w parach) to by było kolekcjonerstwo... Takie terrarium będzie dobre dla kilku osobników gekonów naziemnych np. Coleonyx sp. (np. elegans, mitratus), Hemidactylus sp. (np. turcius), Tarentola sp. (np. delalandii, mauritanica). Czy dla kilku Cosymbotus craspedotus i Cosymbotus platyurus.

blackjack
11-05-2014, 15:06
A może Coleonyx elegans? W Gekonie są po 80 zł,nie wymagają dużego terra, a są przy tym bardzo podobne do Lampartów. Zastanów się nad tym.

Demon87
13-05-2014, 06:29
Dzieki wszystkim za odpowiedzi:) Wlasnie o to chodzio nie o odsylanie do opisow tylko o wasze zdanie na ten temat bo wkoncu doswiadczony terrarysta pomoze lepiej niz opis:)

pebe
19-05-2014, 07:13
Dokladnie, jak mozna trzymac 3 dorosle gekony w terrarium takim jak podal Bujal, kompletnie tego nie rozumiem... Terrarium 70x40x40 jest nawet dla pary troszke przymale. Ale odnoszac sie do pytania- poszersz choc troche terra i bedziesz mogl smialo hodowac tam lamparta, a to najbardziej wdzieczny z gekonow i idealny dla poczatkujacych :)

PZDR

42d3e78f26a4b20d412==