PDA

Zobacz pełną wersję : nie żywy pokarm konserwowany?????



milo
05-05-2014, 11:36
co sądzicie o świerszczach z puszki mrożonymi larwami i takimi tam nieżywymi zwierzakami na pokarm dla jaszczurek.Piszę ten post z wiązku z 3 nowymi produktami firmy exo-terra z których tylko 1 produkt(wibrująca miseczka)jest najlepszy.2 produkt to poidełko dzięki któremu bez prądu ciągle będziemy mieli pełną miseczkę wody na długi czas(ale po co nam to na długi wyjazd i pozostawienie gadów bez opieki za cenę conajmniej 150zł :/.3 produkt to pojemniczek na żywe mączniaki i inne takie owady,ale ludzie przecież mączniaków dawać za dużo nie można a te dwa czy trzy możemy podać z ręki bez problemu.1 produkt mnie zaszokował bo przecież możemy nałapać w lato pełno świerszczy,gąsiennicy i pająków zamrozić je i w zimę odmrozić położyć na wibrującym talerzyku i po sprawie praktycznie nie wydajemy kasę na świerszcze i to jest dobry produkt

RobertM
05-05-2014, 14:36
To nie jest takie proste jak napisałeś :). "Wibrująca miseczka" na której owady będą jednostsjnie podskakiwały może zadziała na niektóre gatunki, które można nauczyć jedzenia martwych owadów również bez tego wynalazku (różne gatunki scynków), bo w dużym stopniu posługują się węchem, a mniej reagują na ruch, natomiast taki rodzaj ruchu nie przypomina naturalnego poruszania się owadów, który nie jest tak jednostajny (nawiasem mówiąc u niektórych owadów czy ich gąsienic taki jednostsjny ruch jest właśnie formą obrony, aby nie być zauważonym !) i większość gatunków na to "nie pójdzie". Pojemniczki na mączniki z wysokimi krawędziami już kupiłem, zielone popielniczki na wyprzedaży w hipermarkecie po 70 gr za sztukę :).

milo
06-05-2014, 01:09
faktycznie ale nikt z nas nie wie w jaki sposób miseczka podskakuje jednakże jej cena na pewno jest odpowiednia a gady zazwyczaj się tak choduje by nauczyć je jeść z ręki więc po co komu takie cóś a miseczka na mączniki po co jak gady nie można karmić takimi ilościami mączniaków(ja też mam takączyli podstawka ceramiczna do doniczek i mączniaki nie wyjdą)

pebe
06-05-2014, 05:36
Ten pojnik na wode ktory sam sie uzupelnia kosztuje 28 zl, a nie 150... I to jest jedyna sensowna rzecz z tych nowosci jakie wprowadzila exo-terra. a co do wibrujacej miseczki- to podobnie jak RobertM rowniez nie sadze zeby wiekszosc gadow dala sie na to "nabrac"... Chociaz nie probowalem, ale tak mi sie wydaje.

milo
06-05-2014, 11:22
z tym się z tobą zgodzić mogę
a i cena poidła przyprawia mnie o trwogę i w to uwierzyć nie mogę takie cudo kupić sobie muszę

42d3e78f26a4b20d412==