PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o karme dla agam brod.



Sword
09-05-2014, 23:54
Witam.. a więc mam takie pytanie.. czy można agamki karmic chrabąszczami(jeżeli nie są pod ochroną) bo kończął mi się świerszcze a następne będe miał za pare dni..
Prosze o szybką odp.
Pozdro

Sword
10-05-2014, 00:19
no nie!! moja mamuśka właśnie wrzuciła dwa chrabąszcze do agam.. zjadły ze smakiem ale nie wiem czy to im niezaszkodzi...????????

tokaga
10-05-2014, 00:37
Jako podstawa nie mogą!! jako uzupełnienie mogą być, one mają twarde chitynowe pokrywy skrzydeł, pozatym całe są pokryte twardym pancerzem więc zbyt częste podawanie spowoduje zatwardzenie.

marq35
10-05-2014, 01:22
juz sa na lakach koniki polne;)) napewno cos znajdzesz:>
raz na jakis czas mozesz jej dac takiego chraboszcza, byleby nie za czesto

Sword
10-05-2014, 05:07
mam ich ze dwadzieścia czyli co ile moge tak mniej więcej dawać? i mam jeszcze jedno pytanie czy takie świerszcze dalkeo na łące będe dobre na karme podstawową? takie zielone z kolcem na pupie? albo zwykłe koniki polne???

tokaga
10-05-2014, 06:28
Zależy jakiej wielkości jest twoja agama, ale najwyżej kilka osobników w tygodniu.
Takie złapane na łące pasikoniki czy pokrewne będą bardzo dobrą karmówką :) (ten "kolec" to pokładełko) tylko żeby ta łąka nie była blisko ulic.

filipps
11-05-2014, 00:05
nie jestem żadnym exportem ale co do chrabąszczy jeżeli są one ze wsi to spoko moja agama tez zjadła już nie jednego tylko ze w dużych odstępach czasowych bo są naprawdę twarde. Ja dałem sobie z nimi spokój, boje się o wypadnięcie kloaki (mój gekon laparci na to umarł)! Tylko pamiętaj jeżeli mieszkasz w mieście i łapiesz chrabąszcze na balkonie to źle robisz owady z miasta mają dużo w sobie ołowiu podobnie to szkodzi gadom !!!

42d3e78f26a4b20d412==