PDA

Zobacz pełną wersję : Lepidodactylus lugubris



Theraphos
17-05-2014, 15:21
Mam kilka pyatń co do tego gatunku!
1. Czy sa jakies odmiany barwne tych gekoników?

2.Ile mogą kosztować dorosłe samice?

3.CZy sa jeszcze jakies gekony, chodzi mi podobne wielkością i łatwością hodowli?
Chodzi mi o jakies naprawde łądne gekony, ale zarazem nieduże i łątwe w chodowli;)

Jak narazie to tyle;)

Theraphos
17-05-2014, 15:25
Zapomniałem dodać co do tych odmian barwnych!

W opisie tych gekonów (TCP) jest jeden taki żółty, Czy to jest młody czy dorosły? One zmieniaja kolor proporcjonalnie do wzrostu?

Bocieq
18-05-2014, 01:31
Gekony mogą zmieniać oddcień barwy w zależności do otoczenia i nastroju - ten żółty jest to normalna odmiana barwna. Co do innych odmian to nie slyszałem i wątpie zeby istniały.
A inne male gekony to na przykład Cosymbotus craspedotus, Cosymbotus platyurus,
Hemidactylus frenatus - te gatunki jednak nie są najśliczniejsze :]]
Jak chcesz małego i ładnego geka to polecam moze Coleonyx elegans? Albo jakąś felsume? Jest duzo geków które napewno Ci sie spodobają :]
Pozdrawiam

tokaga
18-05-2014, 02:08
Najtańsze dorosłe samice jakie widziałem były chyba po 25.
Co do odmian to raczej nie ma, ciekawostką jest samiec (nie występujący w środowisku naturalnym) który nieco różni się od samic.
Większość gekonów osiąga podobne, niewielkie rozmiary, niestety przeważnie mają one niezbyt ciekawe, ochronne ubarwienie. Ciekawsze będą np. niewielkie gatunki felsum np. dubia czy laticauda (o inne niewielkie w Polsce trudno), gatunki z rodzaju Tropicolotes, Teratolepis fasciata, Stenodactylus sp., Paroedura sp.

kudłaty
23-05-2014, 13:13
Co do podobnych do geków płaczących to polecam tureckie , domowe. są podobnych rozmiarów. Zobacz an starą strone biofila i tam poszukaj w ofercie i przeczytaj opisy iprzejzyj zdjęcia

42d3e78f26a4b20d412==