PDA

Zobacz pełną wersję : Na temat Toke



Lukas_d2005
22-05-2014, 02:55
Siemka,
Bardzo podobaja mi się gekony Toke,po wakacjach chciałbym go nabyć ;)
Słyszałem jednak że są dosyć agresywne,czy tu chodzi o ogólną agresję czy tylko do przedstawicieli własnego gatunku?
Czy gekona toke da się oswoić,tzn wiem że nie będzie przybiegał na imę i merdał ogonem ;P ale są jaszczurki których nie da się oswoić przy jakichkolwiek próbach brania na ręce wpadają w panikę.
I czy młode gekony toke są brązowe z wzorkami,bo w sklepie zoologicznym jest gekon i sprzedawczyni twierdzi że to toke,rzeczywiście oczy ma tego rozrabiaki ale reszta coś nie za bardzo :/
Pozdrawiam

Lukas_d2005
22-05-2014, 03:07
Ok włąśnie oglądałem fotki gekonó i ten którego ma kolesiówka w sklepie to na 100 % gekon murowy :]

KORSAKOW
22-05-2014, 04:52
czy toke uciekają przed próbą wziecia do ręki? raczej nie one sie bronią ;-) na podstawie swoich doświadczeń z gekko smithi moge ci powiedzieć że gryzą moooocno...

aczkolwiek da sie to to oswoić widziałem w życiu conajmniej 3 takie "oswojone" tokasy

tokaga
22-05-2014, 05:41
Co do oswajania to lepiej nie próbować, szkoda nerwów Twoich i zwierzaka. Agresja do przedstawicieli własnego gatunku objawia się tylko w relacjach pomiędzy samcami.

Sphenodon_Guntheri
22-05-2014, 11:12
Jak dla mnie gautnek tego gekon jest bardzo ładny ale jak ty każdy wczesniej wspomniał że nie można go brać na rence i tym bardzej nie reaguje na imie. A młode osobniki nie mają pełnych barw.

A jeśli zaczynasz swoją przygode z terrarystyką nie polecam go na poczotek może cie on troche zniechecić.

POZDRAWIAM

micgekon
22-05-2014, 12:06
Tylko po co go oswajać, brać na rece? Gad to zwierz do oglądania do pieszczenia są futrzaki. A co do samej agresji to nie ma się co martwić podczas prac pielęgnacyjnych w terrarium nie skoczy sam na Ciebie i nie odgryzie Ci palca.
Poza tym polecam bardzo fajny gekon i wbrew temu co powiedział mój przedmówca uważam ,że jak najbardziej nadaje się na "pierwszego gada" No tylko dorosły potrzebuje dość sporego terrarium ale to chyba wiesz.

Sphenodon_Guntheri
22-05-2014, 12:18
hmm..... ja bym sie niezgodził. Ponieważ różnie jest z pierszym gadem a z tym gautnkiem jest cieżko np. możliwość ucieczki albo złego karmienia i sama jego agresia. Poczotkujacy terrarysta chce wiedzec swojego gada a nie po nocy go szukać.

pepito
22-05-2014, 13:12
mam pytanko a jakie sa minimalne wymiary terra dla 1odobnika tak aby były juz do końca:)

KORSAKOW
22-05-2014, 13:20
świetny twardy gatunek hodowlanego gekona, kolorowy i ciekawy, dobry na pierwsze zwierze, byle by właściciel wiedział że to charakterne stworzonko

tokaga
23-05-2014, 01:33
Dla jednego powinno starczyć 40x40x100, ale lepiej trzymać w parach czy w grupkach 1.2-3 w większym terrarium.
Ja nie widze przeszkód żeby toke był pierwszą jaszczurką, fakt lepsza będzie agama brodata czy lampart, napewno łagodniejsze i skore do oswajania, ale jeżeli komuś wystarczy obserwowanie zachować w terrarium (nawet późnym wieczorem) i słuchanie wieczornych koncertów to czemu nie.

lada
23-05-2014, 05:48
CO wy gadacie! Mój kumpel ma Gekona Toke i w miesiąc go oswoił!!!!!!!!!! Na luzie bierze go na łape a gekuś nawet sie nie opiera a potem jak jest naręce to nie ucieka!!!!!!!!!!! Jakie nerwy Zwierzaka nie kumam was!!!!!!

tokaga
23-05-2014, 06:21
lada jesteś w terrarystyce (wnioskując z profilu) niezbyt dlugo. A taki "oswojony" toke zapewne przybiera ciemne barwy i długo sobie w takim stresie nie pozyje...

brevis
23-05-2014, 12:31
Lada, no wiesz może to jakiś evenement. My mielismy toke i takie dziki jakich mało:)
No ale maluszki słodkie takie kosmitki:))
Lada- niewiesz i mówisz...

Lukas_d2005
23-05-2014, 12:47
Trzeba teżpamiętać że to mogąbyć cechy indywidualne inne dla każdego osobnika ;)

42d3e78f26a4b20d412==