PDA

Zobacz pełną wersję : toke czy elegantsy??



pepito
22-05-2014, 15:00
mam dylemat co wybrać mlodego toke czy parke elegantów znaczy Coleonyx elegans.CO wybrać???prosze o pomoc i ie pisanie wybur należy do ciebie;P bo to ma być moja ostatnia jaszczurka matka powiedziąła a moze znacie jakieś inne gatunki xciekawe i mało wymagające:)

M.I.R.A.S.
22-05-2014, 15:10
Młody toke będzie duży i będzie wymagać sporego terrarium + dosyć duża wilg i temp. Pozatym one są żarłoczne i praktycznie nie oswajają się (chociaż mój toke przyzwyczaił sie do mnie:) ) Ale jako rekompensatę dają możliwosc obserwacji ciekawych zachowań, ciekawy wygląd ;)


Na temat coleonyx'ów nie wiem za wiele , ale sa napewno mniejsze i co najwazniejsze bedziesz miał parkę :) Nie wymagają sporych terrariów , ale także nie oswajaja się tak bardzo.

Z punktu ekonomicznego wybrałbym coleonyx'y ;)

Ale bardziej podobają mi się toke, więc jeżeli masz warunki dla toke to bierz tego slicznego wielkoluda :P

MaueR
22-05-2014, 15:38
Ja bym wybral toke poniewaz:
1.zyja dluzej nisz elegants'y
2.cikawsze zachowania
3. fajnie ''szczekaja''
4.mnie sie bardziej podobaja ale kazdy ma inny gust


Ale wybor anlezy do ciebie

MaueR
22-05-2014, 15:40
Sorki za "wybor Bla bla bla..." a sie nie mart Mamusia tak samo mowila jak kupowalem szyszkowca , ptasznika , gekony ......:]

pepito
22-05-2014, 16:21
tak tylko ja juz mam kamka,parke felsum,modliszki,ptaszniki,patyczaki,straszyki:) i żabki rzekotki żabie i świerszcze i karaczany;)duzo kusi mnie toke ale moze mi ktoś powiedzieć jakie są minimalne wymiary teera dal 1dorosłego osobnika toke???pllis

M.I.R.A.S.
22-05-2014, 16:50
Wymiary takie jak w opisie albo nieznacznie mniejsze , przecież to niezły byczek będzie a w nocy biegają po terra jak szalone ;) wydaje mi się że samotnego Toke można trzymać 60x60x80

Lukas_d2005
23-05-2014, 00:50
A o jakiej jaszczurce (w miare niewielkiej) możecie powiedzieć że się oswaja ? Wiem że nie będzie przybiebać na imie itp ale żeby sięprzyzwyczaiła do brania na ręce itd ;P ??

Lockdown
23-05-2014, 01:17
Nie będę oryginalny i powiem że jaszczurek sie nie bierze na ręce, no ale jak już sie uprzesz to mozesz go wziac raz na jakis czas ale nie na dlugo i zeby mu krzywdy nie zrobic.. taką jaszczurką może być gekon lamparci lub gruboogonowy.. Dla jednego osobnika wystarczy terrarium o powierzchni 60x40-50xnp. 30-40

tokaga
23-05-2014, 01:50
Toke potrzebuje znacznie przestronniejszego terrarium niż parka czy trio coleonyx'ów, jeżeli ktoś koniecznie chce brać na ręce to oczywiście coleonyxy będą lepsze. Ubarwienie to rzecz gustu, toke pochłonie o wiele więcej karmówki niż parka coleonyx'ów. A poza tym samotny toke się nie rozmnoży (no chyba że wiatropylnie ;)) a mając parke coleonyx'ów będzie duża szansa.
Ja osobiście wybrałbym toke (ale nie pojedyńczego osobnika) mam do nich sentyment ;) Ale na Twoim miejscu kupiłbym coleonyxy.
Co do niewielkiej jaszczurki którą można brać na ręce to zgadzam się z Lockdown'em.

The_Answer
23-05-2014, 02:52
Lukas takimi gatunkami sa gekony lamparcie (moje same mi na rece wybiegaja jak otwieram terra) gekoony gruboogonowe, no i moje ukochane agamy brodate, one uwielbiaja byc poza terra :) nie dlugo bede mial dwie nowe agamki :) ( chyba zbankrutuje na jedzeniu :)

Sphenodon_Guntheri
23-05-2014, 03:16
Witam, jak ja miałem TOKE probowałem brać go na rence ale to nie miało sensu jaszczurka sie stresowało i gryzła. Według mnie czym wiekrze terra dla tych gadów i np. 1.1.0 bardzo ładnio to wyglonda jeszcze dobrze wystrojone terra, i nie trzeba brać jej na rence tylko oglondać tą jaszczurkę.
Kiedyś mi jeden dorosły samiec uciekł przez 2 tygodnie chocił po pokoju, i przez ten czas musiał jeść komary i ćmy a jak go złapałem nic mu nie było;)

Ja bym ci polecał TOKE ale w końcu piszesz mi na gg co dzienie i zadajerz różne pytaniatylko 2 dni temu chciałeś elegantsa a teraz zmiana na toke, jak zawsze;]

pepito
23-05-2014, 04:39
moje największa możliwość terra dal toke to 65x30x80 wiekszego nieee mógł mnieć bo mi nie bedzie gdzie siedzieć w pokoju a elegantsy moga nieć np 60x30x30??

tokaga
23-05-2014, 06:24
Tak, takich rozmiarów terrarium spokojnie wystarczy dla coleonyx'ów :)

pepito
23-05-2014, 06:38
to kupuje coleonyx'y:) mam nadzieje ze uda mi się zozmnożyć :)

42d3e78f26a4b20d412==