PDA

Zobacz pełną wersję : Felsumy :[ odgryziony ogon :[[



Bocieq
23-05-2014, 14:30
Moje felusmy żyją razem w terrarium jakies 1.5 miesiąca. Są one jeszcze młode. Starsza ma jakies 9 miesięcy a młodsza 5-6. Starsza zawsze przeganiała młodszą ale robila to dosc delikatnie tzn trącała ją tylko pyskiem.
Dzisiaj jak wyłanczałem swiatło w terra coś mi nie pasowało - patrze a tu młoda felsuma nie ma 2.5 cm ogona :/// Musiała zostać pokiereszowana przez starszą bo widać tez zadrapania na karku :[[[
Mam kilka pytań:

1. Czy mam jakos zdezynfekowac rane w miejscu gdzie został odżucony /odgryziony ogon ?
2. Czy musze rozdzielić felsumy ?
3. Po jakim czasie utracony kawałek ogona odrośnie - wiem ze nie będzie juz tak samo długi i ładny :[
4.Czy ten kawalek ogona mógł zostać zjedzony ? bo nie moge go znaleźć w terrarium :?:
5.Z jakiego powodu starsza felsuma mogla tak potraktować młodszą?? Bo raczej nie z głodu - w terra skacze jeszcze jakies 7 pasikonikow ale juz nie zwracają uwagi geków.

Z góry dzieki za sensowne odpowiedzi...
Pozdrawiam

RobertM
23-05-2014, 14:39
1. Nie ma potrzeby dezynfekcji
2. Raczej tak, zwłaszca jeśli tak ostre ataki będą się powtarzać (a osoobniki bez ogona tracą jeszcze na pozycji w hierarchii, takie są wstępne rezultaty badań, które teraz robimy)
3. zależy od temperatury, karmienia, ale do kilku miesięcy
4. ogonek mógł być zjedzony
5. Oba osobniki są samcami (nie jest to pewne, ale bardzo prawdopodobne)

brevis
24-05-2014, 06:14
1. Nie nie musisz
2.Raczej nie no chyba że ta starsza będzie jakoń bardzo nachalnie atakowała tę młodszą, myślę że one ustalaja hierarchie i po jakimś czasie minie.
3. Kwestia miesięcy, w wyższej temperaturze szybciej.
4.Mógł.
5. Ustalanie hierarchi.
ps. Fajne masz jaszczurki- moje ulubione:))

Bocieq
24-05-2014, 06:29
Dzieki za odpowiedzi - dowiedziałem sie tego czego chcialem :)

42d3e78f26a4b20d412==