PDA

Zobacz pełną wersję : AGAMA-pare pytań



katola
25-05-2014, 03:45
Zaczne od tego ze chce kupic agame prodatą w najblizszym czasie--bedzie to moj pierwszy gad- poki co hoduje modliszki i ptaszniki---i mam pare pytan:
1.najpierw chce przygotowac terrarium--czy dla małej agamy terrarium 100x60x60 bedzie dobre??
2.jak ma sie otwierac terrarium?? z góry ? z boku?
3.oswietlenie --ile zarowek punktowych ?? np 2 wystarczą?? i ile swietlowek UVB
4.ile wynosza "na oko" koszty jesli chodzi o oswietlenie?
5.jakies rady:P

Prosze o wyrozumialosc jesli pytani były głupie

Adamek
25-05-2014, 04:06
1. Terra zdecydowanie za duże jak na młodą agame. Możesz wydzielić w nim miejsce za pomocą np szyb które będziesz powiększał aż do wielkości docelowego terra
2.Najlepiej z boku na prowadnicach
3. Żarówek ile chcesz ja mam jedną zwykłą chyba 40W młodej agamce narazie starcza :]. Świetlówka UV 1 szt wystarczy pamiętać należy żeby była jaknajdłuższa i nisko zawieszona ponieważ promienie UV docierają do 30-40 cm.
4. oprawa+świetlówka UV koło 120 zł + oprawki, żerówki, kable razem może w 150 zł sie zmieścisz. Świetlówke czeba co pół roku zmieniać
5. rady: przeczytaj opis na tcp i zrób terra zanim agame kupisz :]

lutek
25-05-2014, 07:51
a ja jeśli można to się dołącze - też chce sobie agme brodatą kupić i jak myślicie ile będzie kosztował cały komplet - terraium, żarówki, jakieś grzałki i inne pierdułki?

Adamek
25-05-2014, 07:57
Proste
policz :) niewiem co chcesz sam robić a co kupic. Jeśli wszystko kupować napewno ponad 400 - 500 zł

lutek
25-05-2014, 08:11
sam zrobie dekoracje do terrarium i samo terrarium ale musze na nie kupić szyby. Chciałbym żeby było ono dosyć duże żeby mogły w nim mieszkać w przyszości dwie dorosłe agamy brodate. A co do tych żarówek i wszystkiego to nie moge sam policzyć bo nie wiem co mam kupić. Narazie chce sie tylko zorientować czy dam rade wejść do tego interesu. Z góry dzięksy.

The_Answer
25-05-2014, 10:30
szyby sa tanie 10zl. ja polecam terra z plyt osb w castoramie plyta 250x125 kosztuje 60zl. teraz przemysl jakiej wielkosci terra chcesz zrobic np 150x100x60 to policz ile plyt bedzie na to. swietlowka i oprawka to zalezy od wielkosci. Mozesz kupic jedna mala 60cm dlugosci i pod nia miejsce do wygrzewania lub 120cm i kilka miejscowek (pamietaj ma byc 8.0% uvb). zarowki i oprawki do nich to koszt 20-25zl za jedna, zarowki to najlepiej lustrzanki duzo ciepla daja. to chyba wszystko jak cos bedziesz jeszcze chcial to wal na gg

lutek
25-05-2014, 11:23
wielkie dzięki jakby co bede walil :D

brevis
25-05-2014, 11:51
1. Terra trochę za duże- możesz mieć trudności z jej obserwacją a pozatym będą jej się chowały świerszcze.
2. Z boku na prowadnicach, bo łatwiejszy dostęp niż z góry.
3. Zarówki jak napisał Adamek, a świetlówki to 1UV najlepiej Repiti Glo 8.0 możesz też walnąć jeszcze jakąś dzienną świetlówe
4. Tak jak Adamek napisał:)
5. -----||----- :)

Gadzinka
30-05-2014, 10:18
Ja dodam tylko jedno. Ktoś napisał,żeby świetlówkę zamontować nisko,bo promienie docierają do 30-40 cm. Chcę to poprawić.Promienie docierają tylko do 30 cm i nie montuj nisko świetlówki bo to będzie beznadziejnie wyglądać !! Świetlówkę montuje się na "suficie" a pod świetlówką robi się półkę,kładzie jakiś konar,coś co pomoże agamce dojść jak najbliżej świetlówki. Żarówka też zdecydowanie wystarczy.Temp w terrarium musi być różna,dlatego zamontuj ją tylko z jednej stony terrarium.

42d3e78f26a4b20d412==