PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja dla Felsumy



Mikelos
26-05-2014, 07:23
Witam.


Mam kilka pytań d/t felsumy madagaskarskiej.

Jaką zrobić wentylacje w terrarium 40x40x70 ?

Jakiej użyć świetlówki UV, ile % UVB ?

Jak zmieścić jakąkolwiek świetlówkę UV w takim terra skoro najmniejsza to bodajże 46 cm ?

Macie jakieś porady co do wystroju terrarium ?


Najlepiej prosze o kontakt osoby hodujące te jaszczurki i znające się na nich ...


pozdrawiam

tokaga
26-05-2014, 07:54
Wentylacja w moim terrarium dla felsum (50x40x80) ma wymiary 50x12 cm (na dole), a 50x9 cm (na górze) Ja stosuje UVb 8.0 % ale nie przez cały dzień, słabsze w zupełności starczą. Ja nie mam świetlówki umieszczonej na stałe w terrarium tylko wkładam na kilka godzin dziennie (na ukos, bo inaczej się nie zmieści)
Co do wystroju to jest duze pole do popisu. Dosyć dobrze spisują się bambusowe pale i rośliny z rodzaju Sansevieria, maranta czy inne o dużych i dość sztywnych liściach.

Bocieq
26-05-2014, 08:51
Świetlówke mozesz tez zamocować pionowo, ewentualnie są tez żarówki kompaktowe z UV ale chyba tylko 10% i są dosc drogie.

Wentylacja myśle ze standardowo góra - tył i dół - przód.

Tak jak napisał tokaga świetnie spisują sie bambusy, ale ja mam w terra wyparzone gałęziez lasu i tez b.dobrze sie spisują.
U mnie tylna ścianka jest pokryta korkiem 2.5cm a po tym pnie sie dziki winogron - rośnie jak szalony i trzeba go często przycinać , ale za to ładnie wygląda :]

42d3e78f26a4b20d412==