PDA

Zobacz pełną wersję : łaczenie



Pingwin
28-05-2014, 09:46
wsadziłem do terrarium agame brodata i scynka berberyjskiego(mam jedno duze terra i chciałbym w nim trzymac te dwa gatunki bo słyszałem ze one moga byc razem)noi wsadziłem te jaszczurki do jednego terra,noi agama brodata podeszła do scynka i chciała mu odgryzc ogon ale scynk jej uciekł,tak samo było z noga ale tez scynk uciekł ,potem agama zavczeła sie stroszyc i robic pompki spokojnie , ale na wszelki wypadek zeby juz nie stresowac mojego kochanego scynka włozyłem agame do innego terrarium. noi teraz nie wiem czy opłaca sie probowac jeszcze raz ich zapoznac czy jak????? moze znacie jakies metody zeby agama nie straszyła ani nie probowała jesc wspołlokatora???

konradkers
28-05-2014, 10:16
no raczej jej tego nie nauczysz. moim zdaniem niema sensu trzymać je razem jak tak się gryzły

tokaga
29-05-2014, 02:05
Jeżeli chcesz zaryzykować (zdrowie czy członki scynka) to spróbuj (ale pod Twoim nadzorem) ale to jest raczej ryzykowne bo w każdej chwili agama może zechcieć posmakować scynka, agamy się tego raczej nie oduczy.

AGAM
29-05-2014, 02:16
u mnie agama początkowo smakowała scynka językiem i wyglądała na chętną do dziabnięcia go, ale nie była agresywna. Po kilku dniach traktowały się już jak koumpele :) Mam parke agam ze scynkiem w jednym terra i nie ma żadnego problemu - no trzeba tylko pilnować w czasie karmienia, bo scynk nie wchłania żarcia jak agamy i raz że będa mu kradły, a dwa że przy okazji mogą go dziabnąc w głowe.

minok
30-05-2014, 08:16
Ja odradzam. Jak nie chcesz żeby scynk miał odgryziony ogon to ich nie trzymaj razem:P
Ja mam scynka z biczogonem;) Biczogon nawet nie myśli o zjedzeniu jakies kolwiek części ciała scynka:PTylko czasami po nim chodzi, ale się na nim kładzie:D ogólnie scynki to z tego co ja zauważyłem jaszczurki z dużą cierpliwością, więc sama agama im nie będzie przeszkadzać, ale jeśli gryzie to ja też bym się wkurzył jak by mi wielka kulka z kolcami odgryzła noge:D

AGAM
30-05-2014, 09:06
u mnie to raczej agamy muszą sie wykazac cierpliwością bo to zwykle scynk im łazi po głowach. Ogólnie wygląda na to że się polubiły. Nie wiem jak to opisac, ale odnosi się wrażenie że się poznają i mają ze sobą jakiś tam kontakt. Ogólnie to jedno z najlepszych możliwych połączeń jesli chodzi o łączenie jaszczurek, co nie oznacza, że w każdym przypadku musi się sprawdzić. Na siłe nic robić nie wolno.

minok
30-05-2014, 10:06
U mnie też scynk chodzi po biczogonie, ale biczgon nawet go nie czuje(takie mam wrażenie:P) A jak taki worek kartofli an scynka wejdzie to gorzej:P

42d3e78f26a4b20d412==