PDA

Zobacz pełną wersję : Co najlepiej do terrarium 102x42x50?



reptile86
07-06-2014, 01:33
Tak jak w temacie- kupilem sobie takie terrarium i zastanawiam sie teraz co moglbym w nim hodowac... Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam

tokaga
07-06-2014, 02:43
Dużo by wymieniać...
Zależy czy interesuje Ciebie duża grupka mniejszych jaszczurek czy max 3 szt. większych do ok. 30 cm.

Banza
07-06-2014, 04:13
możesz dać agamy brodate, gekony lamparcie (samiec i 2-3 samice) od koloru do wyboru. Na Twoim miejscu szukał bym bardziej jakiegoś pięknego węża :D

tokaga
07-06-2014, 04:19
Agamy brodate często osiągają pół metra długości więc kiedy się będą obracać będą walić głową/ogonem w ściany terrarium :/ więc brodate odpadają.

Lockdown
07-06-2014, 06:21
Gekony lamparcie albo gruboogonowe :)

mik
07-06-2014, 06:37
a legwan obrozny ??chyba moze byc

wh6fxe
07-06-2014, 07:00
do tego terra mozesz wlozyc wszystkie geki naziemne:). legwan obrozny rowniez bedzie dobry. mozesz wsadzic tez jakies male gatunki kamkow, scynki, szyszkowce. chociaz ja rowniez do takiego terra bym wsadzil jakiegos weza:) zbozowki, mleczne, smugowe itp. z dusicieli to regiuska:).

reptile86
07-06-2014, 12:29
Hmmm w sumie nie wiem, nie chce dac jakiejs bardzo licznej gromadki bo ciezko by bylo nad liczna grupa jaszczurek zapanowac (a jestem poczatkujacy). W sklepie zoologicznym polecali mi agame brodata, twierdzac ze jest to idealne zwierze do takiego terrarium. A co mozecie powiedziec o legwanach obroznych? Sa trudne w hodowli, i ile ewentualnie sztuk moglbym trzymac w takim terra?

A i jeszcze jedno, moze troszke nie do tego dzialu ale nie chce zakladac nowego tematu w dziale "weze":
1. Czy do takiego terra moglby byc pyton krolewski? Czy jest on trudny w hodowli?
2. Ile zbozowek moglbym w takim terrarium hodowac?

Z gory dzieki za pomoc, choc wiem ze dla niektorych takie tematy sa juz nudne, ale kazdy lubi jak jego problem rozpatruje sie indywidualnie :)

Lukas_d2005
07-06-2014, 13:16
Pyton królewski to właśnie regius :] (od nazwy łacińskiej) nie jest on tudny w hodowli,może być na pierwszego węża ;) A i jeszcze jedno-nie wierz w to co mówią w zoologiku bo oni to robią wyłącznie dla zysku !! I zapewne też zaświadczyli że mogą ci tą agamę brodatą sprowadzić (pomijając duuużą marżę) :]
Co do zbożówek to myślę że parkę bo chyba tak jest najlepiej ;)
PS.Terra dla brodacza sięna da aż osiągnie 25-30 cm potem wymiana na większe jeśli już byś się uparł - tak ok 120x50x50 byłoby ok ;)

luz_jacek
07-06-2014, 13:43
Legwanik obrożny z tego co wiem to raczej płochliwy jest, raczej nie jest polecany dla początkujących :)

tokaga
08-06-2014, 04:35
Pyton królewski nie jest trudny w chowie w terrarium.
Co do "legwana" obrożnego (żaden z nich nie należy do Iguanidae czyli nie jest legwanem !!!)zależy o który gatunek chodzi: Tropidurus hispidus (to terrarium nada się dla większej grupki) jest łagodny i dobry na początek, a Crotaphytus collaris (takie terrarium najwyżej dla pary) jest raczej płochliwy, agresywny, trudny do oswojenia i trudny do rozmnożenia, nie polecam na początek.

wh6fxe
08-06-2014, 06:50
a ja i tak proponuje regiusa:). chociaz zbozowki tez by byly dobre. parke dorosla bez problemu mozesz wlozyc:).

brevis
10-06-2014, 02:36
Moim zdaniem najpierw zastanawia się co się chce hodować potem kupuje się terrarium. A co do pytania to: lamparty, cleonyxy, paroedury, domowe, murowe i wszelkie inne może oprócz felsum i toke:)

42d3e78f26a4b20d412==