PDA

Zobacz pełną wersję : gady-zaczopowanie



frydrych1
09-06-2014, 05:39
czy gady maga sie zaczopowac swierzwo wylinialymi jeszcze bialymi drewnojadami/maczniakami?? moim zdaniem nie ale boje sie ze mi sie zwierzaki zaczopuja wiec pytam wole nie ryzykowac z gory dzieki

wh6fxe
09-06-2014, 05:50
ja mam lamparta 16cm. bardzo czesto daje mu maczniaki (codziennie dostaje) i to nie koniecznie te po wylince. gekonek jest jak najbardziej zdrowy i nie widze zeby mial przez to jakies problemy. sa hodowcy ktorzy geki karmia tylko maczniakami i nic zlego zwierzatka sie nie dzieje.

tokaga
09-06-2014, 06:57
Świerzo wyliniałymi raczej się nie zaczopują.
Mączniaków czy drewnojadów nie podaje się min. dlatego że nie mają żadnych wartości odżywczych (tylko tłuszcz !!!) a karmienie gadów wyłącznie tym rodzajem pokarmu jest dla mnie torturą dla jaszczurek !!!

frydrych1
09-06-2014, 07:56
tak ja je podjae tylko jako urozmaicenie diety bo mocno to zauwarzylem ze swierszcze im sie znudzily do tego stopnia ze jak je widza to nie reaguja a jak dam im np. wylinialemgo drewonjada to zaraz sie rzucaja i z pyszczkow wydzieraja. ILE cm powinny miec agamy ktore dadza sobie juz rade z mysimi noworodkami. moje agamy maja juz po 17cm i doskonale rdza sobie z drewnojadami duzymi i najwierzymi pasikonikami i siwerszczami a mysi noworodek nie jest chyba wiele wiekrzy a powiedzial bym nawet taki sam. wiec czy moje agamy sa juz gotowe na te ssaki??

tokaga
09-06-2014, 10:13
Możesz już spróbować podać :) Najwyżej nie zjedzą (w co wątpie:)

blackjack
09-06-2014, 12:33
Może być za duże, ale agamy to są wyjątkowe żarłoki ;] Moja np. jak chce jesc to skubana siedzi na samej gorze terra cała czarna(strzela fochy:]), a jak tylko dostanie świerszczyka poza programem(powiedzmy 10 :]), to juz jest jasniutka :]]]

42d3e78f26a4b20d412==