PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy brodaczom przechodzi zżeranie ściółki?



Lukas_d2005
09-06-2014, 09:27
No właśnie ? JAk osiągną jaki wiek i długoć ? Tak około? Bo na podłoże chce zastosować (Za waszą radą) kostkę bukową lub kokosową-jeden szkopuł,te kawałki nie sąpowalająco wielkie , takie żeby se podrostek nie zmieścił do paszczy ( średnio o boku 1 cm) i mam jednak objekcje czy on się tym nie zaczopkuje :/
A i z pewnych względów chyba pierwsze kilka dni moja malutka (ok 10 cm) agamka będzie przebywała na gazetach/papierowych ręcznikach,czy tak może być ? OCzywiście dam jej do tego korzeń i kamienie płaskie.

maziq
09-06-2014, 09:38
Lukas_d2005 napisał(a):

> No właśnie ? JAk osiągną jaki wiek i długoć ? Tak około? Bo na
> podłoże chce zastosować (Za waszą radą) kostkę bukową lub
> kokosową-jeden szkopuł,te kawałki nie sąpowalająco wielkie ,
> takie żeby se podrostek nie zmieścił do paszczy ( średnio o
> boku 1 cm) i mam jednak objekcje czy on się tym nie zaczopkuje
> :/

Mój 32 cm Brunchild chowa się na kostce kokosowej (największej) do nabycia w tropik.pl


> A i z pewnych względów chyba pierwsze kilka dni moja malutka
> (ok 10 cm) agamka będzie przebywała na gazetach/papierowych
> ręcznikach,czy tak może być ? OCzywiście dam jej do tego korzeń
> i kamienie płaskie.
>

Nic się nie stanie - tylko nie zapomnij o świetlówce UVB !!! Chyba nie chcesz skrzywdzić swojego gada...

Lukas_d2005
09-06-2014, 10:47
Oczywiście że będzie miał świetlówkę UVB i ogrzewanie ! ;)

Gadzinka
09-06-2014, 13:52
Nie trzymaj na gazetach,ponieważ z niektórych schodzi tusz. Lepiej trzymać na ręcznikach papierowych lub papierze pakowym. Kostkę bukową możesz zacząć stosować jak trochu podrośnie.Raczej nie powinna jeść ale obserwuj ją,jeśli jednak będzie chciała zjeść to wymień podłoże na inne

blackjack
09-06-2014, 14:02
Ja mam pół terra w piasku, pół w kostce + piasek na półkach i nie ma zadnego problemu, tylko na poczatku jezykiem zbadała otoczenie i na tym sie skonczylo. Także nie każda agama je ściółke, na tą dolegliwosc raczej Lamparty choruja :]

Lukas_d2005
09-06-2014, 15:20
przeniosę ją na normalne podłoże jak będzie miałą 15 lub więcej cm :) I narazie będęją trzymał na papierowych ręcznikach :)

brevis
10-06-2014, 02:33
Nie wszystkie agamki jedzą podłoże. Ale lepiej dmuchać na zimne:) Przełóż ją jak będzie miała jakieś 16-20 cm.

Dragonsong
10-06-2014, 11:05
Żadnych gazet - tusz jest toksyczny, ręczniki papierowe mogą być. Jesli chodzi o pozeranie ściółki to nie ma takiego czasu w którym brodacz przestaje miec do tego skłodnności - może mieć tak przez całe życie. Poeksperymentuj - włóż ściółkę i przez kilka dni obserwuj czy maluch jej nie próbuje.

42d3e78f26a4b20d412==