PDA

Zobacz pełną wersję : jak zrobić oświetlenie dla geka ??



vagansptasznik
13-06-2014, 08:01
jak zrobić oświetlenie dla geka lamparciego ?? napiszcie co i jak!!
pleas
mam jeszcze jedą prośbę potrzebuje fotki terra dla geków lamparcich.

Dambala
13-06-2014, 08:52
Oświetlenie wystarczy zwykła zarówka (odrazu ogrzewanie) lubteż energooszczędna (nie ma ogrzewania).
A co do fotek poszukaj na różnych stronkach, pare topiców niżej dałem linka do stronki z innymi linkami poszukać wystarczy :]

Ted
13-06-2014, 10:33
Gekony lamparcie nie muszą miec oswietlenia, są nocnymi gadami. Oswietlenie sie montyje zeby było mozna je obserwowac w nocy. W sklepach są zarówki do nocnych gadów. Fioletowe co daje swiatło księzycowe (ale moze to byc chwyt reklamowy) i czerwone które najmiej przeskadzają w nocy. Ja te zarówki nie wykorzystałem w moim terrarium (mam gekona toke) bo zeby było jasno w całym terrarium, a mam kilka półek wtedy potrzebowałem co najmniej zarówke 75 wat. Taka zarówka za duzo wydzila ciepła a gekony powinny miec w nocy temperature o 5 stopni mniejszą niz w dzień, a z taką zarówą sytuacja była by odwrotna. Ja kupiłem 2 zarówki po 15 wat z małym gwintem (jak masz małe terrarium to wystarczy jedna, ewentualnie są tez 25 watowe) Takie zarówki stosuje sie do oswietlenia w lodówce albo jakie są w okapach do kuchenek. Te zarówki są małe i łatwo je idzie ukryc w terrarium. Kupiłem spraj w kolorze między czerwonyn a wisniowym i pomalowałem zarówki. Po wyschnięciu włozyłem do terrarium i sprawdziłem czy nie za jasno swieci. W moim przypadku malowałem 3 razy zeby nie była za jasna dla gekona ani zbyt ciemna zeby zebym go mógł obserwowac. Mozna tez kupic zarówki z małym gwintem juz pomalowane. Ja swiece około od 1 do 2 godzin dziennie i zadna zarówka jeszcze sie nie przepaliła.

Moje zdjęcia są na stronie http://www.album.astral.pl/album/ trzeba w kategorii zwierzęta wybrac gady. Mój toke to ten w kielichu.
Na jednym zdjęciu widac terrarium w dzien ze schowanymi zarówkami a na innym w nocy z oswietleniem. Zdjęcie nocne wyszło mi za ciemno, w rzeczywistosci w terrarium jest jasniej i nie ma zaciemnonych miejsc. To jest terrarium dla gekona toke, lamparci powinien miec terrarium bardziej szerokie niz wysokie.

mboinski
13-06-2014, 10:44
sorry za zasmiecanie watku - Ted masz boskiego gekona. Ile zajelo CI jego oswajanie i ile ma gekus cm i lat ??

Ted
13-06-2014, 11:17
Mam tego samca od 6 miesięcy, wczesniej miałem samice którą tez oswoiłem. Toke wazy teraz 120 gram i ma około 31 cm, jeszcze ciągle rosnie. Po tygodniu juz nie gryzł tylko straszył a po około miesiąca juz był oswojony ale czasem chował sie w ciemnych miejscach. Teraz juz sie nie chowa i nawet zasypia mi na dłoni. Jak tego dokonałem to juz jest temat na inne forum.

Pozdrawiam

Ted
13-06-2014, 11:49
Zpomniałem dopisac. Mój toke ma około 8 - 10 miesięcy

42d3e78f26a4b20d412==