PDA

Zobacz pełną wersję : odrobaczanie żółwia stepowego



sortilecho
30-05-2013, 16:53
Około 3 miesięcy temu zaadoptowałam żółwia stepowego.
Po około 2 - 3 tygodniach zdiagnozowałam u niej (to samiczka) robaki... Badanie laboratoryjne kupki wykazało, że to nicienie...(po okresie inkubacji, po przebytym stresie (przeprowadzka) nieodrobaczany żółw nie poradził sobie z pasożytami).

Od weterynarza dostałam jakiś proszek na odrobaczanie, który miałam podawać zółwiowi wraz z jedzeniem. Poprawiło mu się, ale nie jest tak, jak powinno być, mimo że już kilkakrotnie otrzymał ten proszek.... Ostatnio zbudowaliśmy jej nowe, piękne, drewniane, duuuże terrarium i zanim zadomowiła się w nim ....ciach, znowu biegunki, złe nastroje - żółwiczki oczywiście :)....Teraz jest już w porządku, mała urzadziła się i jest bardzo zadowolona, ale pasożyty niestety w mojej Brunce też...:( Czy to przez spowolniony metabolizm u żółwi ich leczenie przebiega tak powoli? Może ktoś, kto odrobaczał swojego zółwia powie mi jak długo to może potrwać?

Dora
31-05-2013, 04:49
Witam-radze pisac bezposrednio na stronach "zolwie" tam szybciej otrzymasz odpowiedz.
Napisz do dr Jarka Zajaczkowskiego - na pewno Ci (a wlasciwie zolwiowi)pomoze.Jego e-mala
masz w Jego profilu.Zycze szybkiego powrotu do zdrowia.

kancik
04-06-2013, 04:07
czy mozesz mi powiedziec jak zachowywyal sie twoj zolw?? bo moj zachowuje sie dziwenie jakby chcial sie potrzec potrzec "tylkiem" o podloze i jest przy tym pobudzony..nie pokoje sie... aha i ile kosztowaly cie te badania?

42d3e78f26a4b20d412==