PDA

Zobacz pełną wersję : tak sobie czytam o podłożu i................



SirBad
30-06-2014, 13:15
Witam serdecznie, piszecie że nie trzymać agam brodatych na piasku bo mogą połknąć i zaczopuje się przewód pokarmowy...... wytłumaczcie mi...., a jak agamka połknie kostkę bukową to co ją prędzej zaczopuje ?? moja agamka liże piasek a potem go wydala, ale czy kostka niby lepsza przejdzie przez jelita? (jest większa niż piasek)

pozdrawiam SIRBAD

blackjack
30-06-2014, 14:26
Ja mam pół terra piasek, pół malutka kostka bukowa i nie ma problema. Czasem jej się zdaży piasek liznąć, ale to sporadycznie i zawsze wydala. A co do kostki to tylko raz zobaczyła, czy to aby nie jadalne jest, lizneła i dała sobie spokój. Ale każda Agama jest inna, jedna bedzie lizała piasek druga nie... Ja mam swoją pod ciągłą obserwacją i jest dobrze :]

Melissa
01-07-2014, 03:09
SirBad- kostka jest większa niż piasek to fakt i w przypadku połknięcia przez zwierzaka może być bardzo niebezpieczna, ale większość brodaczy nie próbuje jej podjadać :) Moje brody trzymam na takim podłożu i doskonale się sprawdza- jak były mniejsze kostki nie mieściły im się do paszczy więc nie miały jak jej zjeść (poza tym nawet tego nie próbowały), a teraz w ogóle się tym nie interesują. Co do piasku- należy go zmienić na inne podłoże wówczas, gdy agamki podjadają go masowo (niestety większość brodaczy zjada piasek, a jeżeli właściciel nie zareaguje w porę, to wiadomo jakie mogą być tego konsekwencje:( ).
Każdy dla swoich gadzin musi wybrać odpowiednie podłoże poprzez ich obserwacje- u różnych osób różne rozwiązania się sprawdzają:)

Michał
06-07-2014, 13:55
Piasek może być używany ale cały czas musisz kontrolwoać czy agama go nie je. I w wypadku gdy będzie jadła musisz zmienić podłoże.

42d3e78f26a4b20d412==