PDA

Zobacz pełną wersję : Jak rozrużnić płeć u węży zbożowych



nazer
10-07-2011, 07:17
mam wielka prosbe kupilem niedawno weza zbozowego ma ok 30.cm dlugosci
i mam pytanie jak odroznic samca od samicy?(mam zaamiar kupic drugiego a chce by byla to para).
wiem ze istnieje sposob sondy ale nie slyszalem ze to niebezpieczne i pozatym nie wiem gdzie to robia i czy istnieja jakies inne sposoby?
mam w domu tylko tego jednego, wiec jak moge sprawdzic jakiej on jest płci?
Czekam na odpowiedz.
Z powazaniem Nazer

dark
10-07-2011, 07:23
witam
ja wiem gdzei to robia i to bardzo dobrze bo facet ma doswaidczenie, jak jestes zainteresowany daj znac, trzebaby z Twoim wezem jechac do chorzowa

Pniak
12-07-2011, 08:04
witam! Masz powazny problem , bo w tym wieku u węży jest bardzo trudno rozpoznać płeć. Ale nie jest to oczywiscie nie możliwe, choć dla początkującego hodowcy moze to być naprawdę bardzo trudne do zidentyfikowania:) mogę Ci podać kilka syptomów deformizmu płciowego u Zbożówek a mianowicie Jeśli węże sa w podobnym wieku to:
-samica jest zawsze większa ( dłuzsz o kilka naweyt kilkanaście cm w zależności od wieku i masywniejsza) od samca
-samce mają szerszą nasadę ogona i krótszy niż u samic jest sam ogon( od nasady do końca
- samice mają szerszą i krótszą głowe podczas gdy u samców głowa jest
smuklejsze i bardziej podłużna
Wszystkie te cechy robią sie coraz bardziej wyraziste w mirę upływu czasu (Im starsze zwierzę)
Mysle że choć troche Ci pomogłem , chętnie odpowiem na inne Pytania
POZDRAWIAM WSZYSTKICH TERRARYSTÓW!!!

Gabor Kaminski
15-07-2011, 16:31
Czesc

Jezeli jest to mlodziutki waz to sonda odpada. Najlepiej wycisnac hemipenisa jesli to samiec ... jak nie wychodzi to samica. Jak jestes z Warszawy to ci sprawdze plec twojego weza.

pozdrawiam.....Gabor

Krycha_Siedlce
16-07-2011, 04:37
NIech Pan poda adres zamieszkania to i ja pewnie niedlugo wpadne:)

Adrian
16-07-2011, 06:16
U węży zbożowych w każdym wieku bardzo łatwo określić płeć!
Jestem z Warszawy a dokładnie z Marek.
Służę pomocą.
Adrian
604 169 155

42d3e78f26a4b20d412==