PDA

Zobacz pełną wersję : przymusowe karmienie



dark
13-07-2011, 08:58
witam, jestem zmuszony do przymusowego karmienia weza zbozowego, daje mu kawalki serca wieprzowego, pytanie jest takie : co jaki czas i jakim duzym kawalkeim go karmic i jak dlugo to moze potrfac??

z gory dzieki za odpoweidz
pozdrawiam
dark

piotrs
13-07-2011, 09:09
To zależy jaka jest przyczyna przymusowego karmienia i w jakiej kondycji jest wąż.Odpowiedzi pewnej co do okresu "przymusu" nie ma.Zależy od samego węża-kiedy "zaskoczy".Lepsze jest serce wołowe (mniej tłuszczu),a najlepsze mysie golaski.Nie masz w okolicy terrarystów? Trudno odpowiadać nie widząc.Nie zapomnij o temperaturze odpowiedniej do trawienia i wodzie.Powodzenia.

dark
13-07-2011, 09:23
waz jest w dobrej kondycji, ma okolo 30 moze 35 cm, jest bardzo aktywny a nie jadl juz od miesiaca a innego serca nie dostalem poszukam jeszcze i bede karmil wolowym

Pniak
13-07-2011, 15:42
Witam! Temat jest prosty! wąż jest jeszcze bardzo młody, wiec nie dziw się ze ma opory. to nic ani nadzwyczajnego ani niepokojącego młodziaki mają czasem takie "odchyły". A teraz ważna rada nie karm przymusowo( podkreslam ze są to moje osobiste spostrzeżenia i uwagi) NIGDY mysimi noworotkami tak młodego zwieżaka najlepiej jest karmić sercem WOŁOWYM lub jeszcze lepiej CIELĘCYM gdyż nie jest tak otłuszczone
wazne jest aby pokarm był podawany w małych porcjach i w niezbyt duzych ilościach , gdyż łatwo w ten sposób przekarmic zwieżaka a to nie działa z pozytkiem dla niego. dobrzejest zamoczyć kawałki serca w bity jajku co nadaje odpowiedni "poslizg" i nie sprawia problemu z przemieszczaniem się pokarmu i dostarcza wiele substancji odrzywczych.
nie będe sie rozwodził na temat technik przymusowego karmienia bo pewnie wiesz co nieco o tym?! Z przymusowym karmieniem w parze idzie nieodzowny stres dla zwierzaka co może być przyczyną wymiotów niezbędne jest kąpiel węża w ciepłej wodzie najlepiej w duzym pojemniku. zmęczone zwierze nie będzie mialo sily na pruby zwrócenia pokarmu i ułoży sie do spoczynku. Z własnego doświadczenia wiem ze najleprze do karmienia takich maluchów jest spożądzenie pasty z chudego mięsa ( wołowe serce) , niwielka ilość żółtek oraz witamin i podawaćć za pomocą strzykawki lub gumowego wężyka. taki stan nie powinien trwać zbyt długo! POWODZENIA i nie zrób zwierzakowi krzywdy! POZDRAWIAM WSZYSTKICH TERRARYSTÓW! :)

dark
13-07-2011, 23:01
czesc
dzeiki za wyczerpujaca odpowiedz, postaram sie kupic serce wolowe badz ceilece, jak narazie karmilem go dwa razy i nie zwrocil :) krzywdy mu chyba nei zrobvie, bo kawalki delikatnie wpycham mu do pyska tylko za glowe pozniej sam polyka, a radzono mi zeby wpychac az do zoladka, lecz to sie wiaze z tym ze mozn awepchnac za daleko i wtedy po wezy, dlatego ciesze sie ze wystarczy za glowe:) o bialku jajka tez wiem :)
jeszcze raz dzeiki za odpoweidz
pozdrawiam
dark

piotrs
14-07-2011, 09:50
Pniak, możesz podzielić sie złymi doświadczeniami z mysimi noworodkami?
Wiele młodych węży (m.in.zbożowe) tak wykarmiłem.Problem chyba raczej w technice,a nie pokarmie?

dark
14-07-2011, 11:11
hm ja raz probowalem karmic go noworodkiem na sile, ale ceizko bylo wepchnac i dla osoby ktora robi to pierwszy raz chyba lepiej zeby karmila kawalkami serca ??? coz moze sie myle, ale jednak poslucham pniaka i bede karmil go sercem

42d3e78f26a4b20d412==