PDA

Zobacz pełną wersję : Węże gliwickie :-)



barbara
24-07-2011, 12:52
Witam Wszystkich. Jestem tutaj drugi raz.
Uwielbiam węże! To moja platoniczna namiętność :-)))
Zamierzam kupic zbożóweczkę. Ale moja wiedza teoretyczna jest mała, a praktyczna żadna :-(((
Czy jest ktoś życzliwy w okolicach, kto sie na tym zna? Czy są jakieś wystawy i spotkania snake-fanów w rejonach Gliwic?
Pozdrawiam
Barbara

dark
25-07-2011, 05:49
bedzie wystawa w zabrzu, co do kogos kto sie na tym zna mysle ze Pan Brachaczek cos o tym wie ;P

barbara
25-07-2011, 14:07
Sorrka, a KTO to jest Pan Brachaczek??
O wystawie coś juz czytałam, to ta pod koniec września?
Dziękuję.
Pozdrawiam
B

dark
25-07-2011, 14:13
pan brachaczyk zajmuje sie hodowla roznych gadow i plazow, pracuje w chorzowskim zoo, jak chcesz to dam Ci do neigo numer albo sie kiedys zgadamy i razem do neigo wybeirzemy

barbara
26-07-2011, 14:57
Właśnie chce się wybrać do Chrzowa, bo czegoś się muszę wreszcie dowiedzieć.
I dowiem się?
Czy pan B. chętnie udziela takim "zielonym" osobom porad?
Pozdrowionka
Barbara

dark
26-07-2011, 23:08
nie wiem czy robi to z checia, ale nie bylo przypadku zeby odmowil:) przynajmniej ja takiego nie znam

Mateusz
27-07-2011, 05:50
hehe, pan Brachaczek niezbyt chetnie rozmawia z nieznajomymi. ostatnio jest dosc zajety i nie ma na nic czasu... dorwac go mozna teraz na gieldzie w katowicach w kazdy poniedzialek. ale jakbyscie sie do niego wybierali to z checia sie dolacze. pozdrawiam - Mateusz

Mateusz
27-07-2011, 05:52
mozna sie tez wybrac do bytomia do pana Cygala. ten tez ma niezle informacje i niezle zwierzeta. jakby co to dajcie mi znac na maila lysy@goo.pl lub telefonicznie 505 080 306

barbara
27-07-2011, 11:14
Ta wycieczka to kapitalny pomysł!
Tylko Panowie, chyba mogę robić za waszego opiekuna, bo już jestem pełnoletnia :-))))
Moze w przyszłym tygodniu?
mam jeszcze wakacje od studentów :-)))
barbara

manter
27-07-2011, 14:59
witaj
wspomniałeś coś o giełdzie w Katowicach możesz mi powiedziec dokładniej gdzie ona jest?? i kiedy??
dzięki
pozdrawiam

pylius
27-07-2011, 15:32
ja mieszkam w Tychach , znam sie z panem B . i z Dark `iem . Tez chcialbym wiedziec czegos na temat tej gieldy .

Mateusz
28-07-2011, 02:31
co do giełdy, to jest ona w kazdy poniedziałek w starej hali komputerowej huty baildon obok IMAXA, ale jezeli nie macie zgłoszonej działalnosci gospodarczej to nie da rady tam wejść. a co do wycieczki do brachaczka to musimy się po prostu zgadać w jakis dzień i jechac. pozdrawiam - Mateusz

barbara
28-07-2011, 13:15
Rzeczywiście, proponuję przyszły tydzień.
Moze środa. Ja nie mam żadnych zajęć.
Pozdrawiam
Barbara

Woland
29-07-2011, 04:04
Jesli bedziecie jechac to dajcie mi tez znac jesli moglby sie z wami zabrac, tez chetnie dowiedzialbym sie kilku rzeczy.

wojciech
29-07-2011, 13:49
Witaj Barbaro !

Piszę do Ciebie z Gliwic , kto wie może nawet z sąsiedniego bloku !

Od dwóch lat hoduję zbożówkę ma obecnie ok.1m20cm
Znam najważniejszych tu ludzi z którymi można coś załatwić i czegoś się od nich dowiedzieć
Znam też świetnego hodowcę wszelakich węży w Żorach ; przystępny ,dobry kontakt ... Dla przykładu powiem Ci że on tylko w tym roku pozyskał ok 60-ciu zbożóweczek, lampropeltisy, pytony itd.Jak widzisz facet jest gigantem !Co tak naprawdę Cię interesuje napisz , rozumiem że zaczniemy rozmowę od twojego terrarium ...

Wojtek P.

wojciech
29-07-2011, 14:07
Jestem dostępny jeszcze przez ok godzinę a potem dopiero po weekendzie

Ps
Właśnie otrzymałem pocztą pilotażowy numer miesięcznika TERRARIUM - dobre ! Polecam.
Wejdź na www.terrarium.net.pl w tej sprawie.

DUUUUŻŻO !! o zbożówce przeczytasz w opisach gatunków na www.terrarium.com.pl . Jeśli jeszcze tego nie czytałaś to powinno Cię to prawie na kolana rzucić - to dokładniejsze opisy niż w ogólnie dostępnych książeczkach w księgarniach !!!

barbara
29-07-2011, 16:08
Witaj Wojtku,
Bardzo dziekuję za kontakt. Z netu już ściagnęłam wiedomości; Tarrarium tez chcę zaprenumerować.
A o tym człowieku w Żorach chętnie się czegoś wiecej dowiem.
Na razie pozdrawiam
Barbara

barbara
01-08-2011, 14:15
Witaj Wojtku,
na pewno trzeba zacząć od terrarium. Problem w tym, że powinno być kompletne - z wyposażeniem; ja sama tego nie zmontuję. A im taniej, tym byłoby lepiej. To wydatek :-(((
Zbożówka - dorosła jest do kupienia na Placu Inwalidów. Byłeś tam?
Jest tam też niespełna trzymetrowy pyton, trzymany jak ogórek w słoiku - ma małe akwarium, w którym się kisi. Biedak.
Ale nie wiem, gdzie kupić tanie terrarium i w rezultacie - jakie?
Może coś wiesz na ten temat.
Pozdrawiam
Barbara

PS.
Swoją drogą, co z tą wystawą w Zabrzu?
Ktoś z Was Dobrych Ludków wie?

wojciech
01-08-2011, 14:21
Witaj B.
Czy to w tę najbliższą środę idziecie dowiedzieć się całej prawdy od tego gościa z ZOO na temat zbożówek ?

barbara
01-08-2011, 14:29
Mnie nie pytaj, bo ja pana B. nie znam.
Rzuciłam hasło, bo chętnie bym sie tam wybrała.
Mam czas we środę.
Ale nie wiem, czy reszta Państwa reflektuje, na przykład dark, który zna "naszego" pana.
pozdrawiam
Barbara

wojciech
01-08-2011, 15:03
Wystawa w Zabrzu będzie nieco rozreklamowana np na sklepach zoo będą jakieś plakaty - spokojnie. . . . Nie rób sobie zbytnich nadziei tam raczej cudów nie będzie - byłem w zeszłym roku ...
(Terrarium to sprawa prosta - np można zamówić u szklarza ,ale najpierw się zastanów gdzie to ma stać na (lub w czym) np u mnie stoi w segmencie .Mam tam specjalnie wzmocnione ściany, bo początkowo było tam akwarium.
A więc dokładne wymiary miejsca musisz znać , a następnie trzeba się zapoznać z rozwiązaniami technicznymi takimi jak: gdzie dać i jakie duże otwory wentylac., drzwiczki, a konkretnie szybki przesuwne, w którym miejscu otwór na doprowadzenie światła . Najpierw kompletne terrarium dopiero później wąż . Węży dużych, małych, obojga płci - jest na rynku (niekoniecznie w sklepach ) zatrzęsienie .Niech o to Cię teraz głowa nie boli .!. Koszt takiego robionego terr. to 200 do 300 zł i nie da się tego uniknąć ! Chyba że kupisz gotowy jakiś kit , potem będziesz drugi raz kupować i dopiero wtedy przepłacisz .Będąc w ZOO obojętnie czy u tego gościa czy nie przypatrz się tamtejszym terrariom (półki,tło światło , pojemniki na wodę ,gałęzie ,schowki dla zwierzęcia,stosowane podłoża, itp itd Przejdź sie po sklepach i na to samo popatrz .
Obawiam się że to jest zadanie dla ciebie na najbliższy miesiąc lub dwa (jak dobrze pójdzie ). Jest wystawa przez duże W we Wrocławiu niedługo patrz www.terr.com.pl to może być temat no i tamtejsze ZOO
Pozdrawiam
W.

barbara
01-08-2011, 16:21
No to mam zadanie bojowe.
Dziękuję
Pozdrowienia
Barbara

Mateusz
02-08-2011, 04:43
co do wizyty u pana brachaczka. nie wiem jak innym ale mnie nie pasuje zaden dzien w tygodniu - szkola, a poza tym w ciagu tygodnia pan brachaczek jest dosc zajety i niezbyt ma czas na rozmawianie z kimkolwiek. najlepiej sie do niego wybrac w wekkend, kiedy ma dyzor, a dyzory ma w kazdy ostatni wekkend miesiaca. niestety wrzesniowy odpada, bo jestesmy na zlocie.

wojciech
02-08-2011, 15:10
Witaj Mateusz

Na jakim zlocie jesteście w ost.weekend września ? (jeśli wolno spytać)
Czy ma to coś wspólnego z wystawą we Wrocławiu !?!

Mateusz
03-08-2011, 03:44
Jestesmy na zlocie połączonym z targami EURO ZOO - BOTANICA 2002 ( więcej informacji jest na stronie terrarium w dziale "zloty".)

Kirk
19-08-2011, 08:33
Barbara jak to sie stalo ze nigdy sie nie spotkalismy , ja mieszkam w Gliwicach , i mam kilka wezy i pajakow , jak chcesz pogadac lub sie spotkac to masz tu muj nr.gg 1575554

wojciech
05-09-2011, 15:39
Hej Barbara !

No i co u Ciebie w temacie wąż oraz terrarium?
Czy coś drgnęło czy może zapadłaś w snen zimowy jak GADY !?!

42d3e78f26a4b20d412==