PDA

Zobacz pełną wersję : wezyk zbozowy



catman
04-06-2013, 11:20
moj wezyk zbozowy ma dopiero niecaly miesiac, a ja mam go od tygodnia. wezyk mieszka w malym terrarium, ma zwirek, kamienie, odwrocona miseczke do spania i naczynko z woda. wode zmieniam codziennie jednak wezyk ani nie pije (przynajmniej nie zaobserwowalem) ani sie nie kapie w tej wodzie. 3 dni temu jak trzymalem go na rece nad pojemnikiem z woda to pil ale sam jakos nie chce. nie wiem czy nie umie sam znalezc wody w terrarium czy moze wystarczy mu jesli pije co kilka dni? dodam, ze z karmieniem nie ma jak dotad klopotow, wezyk je bez oporow. a druga sprawa to co zrobic gdy nie mam w ten chwili mozliwosci zbudowania odpowiedniego terrarium z odpowiednim ogrzewaniem i wilgotnoscia? terrarium stoi w pokoju pod zwykla lampka lub na balkonie na sloncu, jednak jest czesciowo osloniete od slonca. za dwa miesiace planuje stworzyc mu odpowiedniejsze warunki ale poki co moge hodowac go w takich warunkach jak opisane powyzej? pytam bo zaobserwowalem ze wezyk czesto lubi sie chowac i spac, ale to chyba naturalna cecha tych wezy nie? moj kumpel ma 3-letnia zbozowke i tez lubi sie chowac w ciemne miejsca. odpowiedzcie na moje pytania plizz!

pozdrawiam!

Gerald
04-06-2013, 12:15
Witam. Węże z reguły nie piją zbyt często, jednakże to nie powinno cię niepokić. Węzyk z łatwościa odnajdzie wodę gdyż ma doskonały węch. Nie kąpie się ponieważ, sznurki robią to przeważnie na jakiś tydzień przed wylinką, chociarz nie zawsze musi tak być. Co do terra to narazie może takie być (byleby nie zadługo). Natomiast twoja zbożówka częto się chowa ponieważ jest jeszcze młoda i nie zdążyła się jeszcze zaaklimatyzować, musisz jeszcze jej dać 1-2 tygodnie spokoju, a potem powinieneś ja przyzwyczaić do dotyku rąk.
Powodzenia w hodowli :)


Mój 300-ny post!

popekjr
04-06-2013, 14:11
zwirek jest chyba nieodpowiednim podlozem. torf lup chips kokosowy jest ok.. nie musisz poic weza poradzi sobie..zarowka zwykla daje jejwystatrczajace cieplo. mozesz kupic zarowke chyba philipsa spot, ktora oswietla miejscowo.

micgekon
05-06-2013, 09:07
A ze słońcem to lepiej uważaj bardzo łatwo przegrzać szczególnie wystawiając całe terrarium.

petr
05-06-2013, 13:16
Tylko go nie ugotuj pod tą żarówką !! Jak będzie zbyt nisko i za dużej mocy to możesz zwierza usmażyć.
I tak jak jak pisał popekjr na podłoże daj substrat kokosowy - nie pleśnieje i doskonale trzyma wilgotność.

catman
05-06-2013, 15:31
ok dzieki za porady! dzis nasypalem piasku na dno terrarium i wezyk caly dzien wygrzewal sie na kamieniach pod lampa :) lampka nie jest zbyt duza wiec na pewno go nie usmaze, zreszta gdyby bylo mu za goraco to pewnie by sie schowal w cien albo do swojej budki nie? :D

alig_
08-06-2013, 03:37
nie no looz ni przegrzejesz chyba terra wiesz moj tam w dzień nie chetnie sobie zwiedza terra ale tak koło 20.00 zaczyna buszować a dzisiaj to sobie odpoczywa bo dostał wczoraj myszke i z 2-3 dni bedzie leniuchował :) Pozdro

42d3e78f26a4b20d412==