PDA

Zobacz pełną wersję : "Python regius" czy "Elaphe guttata"



Gubrin
31-07-2011, 09:01
Witam.

Zaczne od poczatku ... Gdy mialem jakies 12 lat z ojcem wybralem sie do miejscowego klubu osiedlowego ... Tam znajdowalo sie kilka pomeiszczen wypelnionych wezami ... Spodobalo mi sie od samego poczatku, a gdy ojciec porzyczyl od znajomego zajmujacego sie tymi wezami mlodego Pytona tygrysiego (mial jakies 1,60m) i zaniosl go do domciu (do tej pory mam zdjecia z tym pupilkiem) od razu pokochalem te stworzonka ... ku mojemu rozczarowaniu ojciec oddal go spowrotem ... I tak skonczyla sie moja przygoda z wezami, lecz pozostalo we mnie to cos ... zawsze chcialem miec takiego w domu :)

Dzis gdy juz troche podroslem (aktualnie mam 19 latek) zastanawiam sie nad zakupem weza ... na poczatku od razu rzucilem sie do opisu Pytona tygrysiego i od razu sie zniechecilem (3,5 do 8 m) ...

Postanowilem wybrac Pytona Krolewskiego lub Weza Zbozowego ... Doradzcie mi co wybrac ... Zaznaczam ze z chodowla wezy i innych gadow niemialem stycznosci do tej pory ...

Pozdrawiam.

Krycha_Siedlce
01-08-2011, 13:03
SDie ma
Krolewski nie jest wezem dla poczatkujacych. Wymaga on malych wachan temperatury miedzy dniem a noca. Jest to dosc drudny gatunek do chodowli dla poczatkujacych.Zbozowka czesto gosci w terrariach gdyz jest latwa w utrzymaniu, ma ladne kolory i nie dorasta do takich wielkich rozmiarow jak pyton tygrysi:) Polecam Ci Węża Zbozowego

Gubrin
01-08-2011, 13:34
Witam!

Dzieki za odpowiedz ... Sam rowniez doszedlem do podobnego wniosku po przestudiowaniu wszystkich materialow jakie udalo mi sie znalesc ...

Pozdrawiam.

caesar
02-08-2011, 08:21
A ja polecam regiusa, według mnie wcale nie jest to gatunek specjalnie trudny (w kazdym razie o ile kupisz takiego który nie pochodzi z odłowu i upewnisz sie w sklepie ze je) . Mój znajomy kupił kiedys zbozówke długości i grubości ołówka która zagłodziła sie na śmierć...
Poza tym regius znacznie bardziej od zbożówki przypomina pytona tyrysiego, więc bardziej bedzie Ci przywodzić na myśl lata młodości :-)
pozdr.

Gubrin
02-08-2011, 10:35
Witam ponownie!

Hmmm jeszcze sie zastanowie, ktorego wybrac (zastanawiam sie jeszcze nad "Elaphe schrencki" (amurski)) ... Zastanawiam sie tylko jaka jest roznica grubosci tych osobnikow ... Sa one podobnej dlugosci ... Oraz na ile bradziej zarloczny jest regius od zbozowki czy amurskiego ...

Pozdrawiam.

Krycha_Siedlce
03-08-2011, 08:29
Wlasie to jest moj ulubiony gatunek wezy i tez go poszukuje. ja znajdziesz sprzedawce to mnie poinformuj ile za niego chce( mlode)i czy mozliwa jest przesylka ja mieszka daleko od wawy.Nie interesuje mnie rowniez odmiana melanistyczna :) polecam Ci tego weza

ball
13-08-2011, 10:03
POzdrawiam na początkek!!!
Jeżeli jest to twój pierwszy wąz to polecam Elaphe guttata. Dlaczego otóż mam dwa pytony królewskie. Oczywiście są zbójczopiękne i tak samo łagodne. Lecz każde zwierzę które zakupisz będzie pochodziło z naturalnego środowiska. CHociaż cuda się zdarzają. Kiedy kupiłem pierwszego pyt król miałem problemy z karmieniem (mam go rok czasui do dzisiaj mam te problemy). Drugiego kiedy kupiłem - był przeziębiony - ledwo jego stan się poprawia. Naprawdę wiem że pyt król są piękne, lecz jeżeli chcesz kupić węża z rozwagą to wybież wężą zbożowego. Są też łagodne (jeżeli będziesz regularnie brał je na ręce). Są piękne. Łatwe w hodowli i łatwo się rozmnażają. Ja sam jestem na siebie zły dlatego,że gdybym wiedział ile problemów wiąże się z pytonem królewskim kupił bym węża zbożowego. kto wie czy nie doczekał bym się przychówku w tym roku gdybym wybrał dorosłe(zbożówki możesz kupić w każdej wielkości od hodowcy jezeli dobrze poszukasz- w warszawie sprzedają węże z zoo) Najważniejsze jeszcze na koniec - kupując węża z naturalnego środowiska zmniejszamy ich liczebność. Ja musiałe do tego dorosnąć(16 lat) ale ty jesteś starszy więc zastanów się nad tym.
Pozdrawiam - okolice Torunia

Evoker
18-08-2011, 05:38
Hej ball! Siejesz panikę! Kupiłem regiusy w sklepie ponad 2 lata temu, jedzą i mają się bdb (samica prawie 2kg). Kupując w sklepie wystarczy zwrócić uwagę na kilka podstawowych rzeczy min oczy, paszczę, skórę itp. dodatkowo zafundowac myszke i zoczaczyć czy i jak je. To wszystko. znam kilka osób ktore zaopatrzyły się w sklepie i są zadowolone. Znam osoby które je rozmnazaja i młode oddają do sklepów.

mysza
19-08-2011, 03:41
Ja też mam zbożówki, ale jak tylko zrbię sobie terarium, to kupię pytonika. Są po prostu piękne. Fakt zbożówki są bardzo mało wymagające. Więcej problemu mam z nerodiami. Problem polega na tym, że nie ma prawie żadnych źródeł informacji na ich temat.
Proponuję zacząć od zbożówek, a potem możesz mieć przecież i pytona.
Ja w każdym razie tak zrobię.

42d3e78f26a4b20d412==