PDA

Zobacz pełną wersję : Wielkosc terra i inne takie ...



Gubrin
08-08-2011, 13:22
Witam.

A wiec mam pytanie ... mam zamiar zrobic mojemu przyszlemu Elaphe Guttata terra o wymiarach 120/60/60 (dlugosc/szerokosc/wysokosc) czy starczy takie mu (mam mozliwosc zrobienia wiekszego, ale im wieksze tym mniej miejsca w pokoju :) ) ... Aha jeszcze jakie powinno byc terrarium dla mlodej zbozowki ... mozna pomniejszyc te duze poprzez jakas przegrode ? Jak tak to do jakich rozmiarow ?

Mam jeszcze male pytanko odnosnie karmy dla wezyka ... Niechce tu zaczac nowej dyskusji na temat sadystycznej terrarystyki, ale zastanawiam sie jak uwazacie .. lepiej podawac zywe jedzonko czy martwe ? Chodzi mi czy jest jakas roznica w zdrowiu gada ? Zachowaniu ? Czymkolwiek .. ?

Mieszkam w Olsztynie i o ile wiem niema sklepu z mrozonkami dla gadzinek ... Moge oczywiscie wysylkowo z biofilu, ale tu pytanie ile moga lezec myszki wzamrazalniku by waz je zjadl potem ? Wysylka kosztuje 30 zl wiec nieoplaca sie kupywac po 3 myszy ...

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ...

reed
09-08-2011, 04:04
IMHO , powinienes go karmic naturalnie , czyli zywym.
Ja zalozylem sobie swoja hodowla myszek, mam swieze zawsze :)
Szkoda tylko ze tym postem wywolasz znowu wojne na forum :(

Łukasz U.
09-08-2011, 05:00
Gubrin na temat karmienia żywym i martwym pokarmem powiedziano już wszystko na sadystycznej terrarystyce i nie ma co bić piany, w tym momęcie jest tam 94 wypowiedzi jeżeli nie znajdujesz w nich odpowiedzi na twoje pytanie to nie znajdziesz jej tu. No bo niby co ja zmienie zdanie czy moi oponęci przejdą na moją stronę. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych wyjaśnień zapraszam zadaj pytania mailem ale nie wywołuj znów tego tematu bo będzie niepotrzebny śmietnik. Znowu 80 opini które jak widać do niczego nie prowadzą.

Gubrin
09-08-2011, 06:56
Witam.

Jak mowilem na poczatku niechce wywolac wojny miedzy dwoma hmmm nazwijmy to ugrupowaniami ... Chodzilo mi bardziej o to czy martwy pokarm neizaszkodzi mojej gadzince ... Moim zdaniem latwiej jest trzymac martwy pokarm niz zywy (brak zapachu myszy itp ..) jeszcze raz powtarzam neichodzi mi o jakies aspekty moralne ...

I czekam rowniez na odpowiedz odnosnie samego terrarium ...

pozdrawiam.

Kosmitek
09-08-2011, 07:07
Jezeli kupujesz guttaty z Biofila to chyba lepiej karmić mrożonym, są do tego przyzwyczajone. Z mrożonkami jest wygodniej tylko nigdzie ich nie ma. Jak wyobrażasz sobie wysyłke zamrożonych myszek z Krakowa do Olsztyna?

Łukasz U.
09-08-2011, 07:08
Na temat dopuszczalmości zdrowotnej dla zwierzaków też było na sadystycznej terrarystyce, a napewno w artykule http://terrarium.com.pl/artykuly/rozne.php?id=1 Poczytaj.

SNAKES
09-08-2011, 09:01
Jeżeli chodzi o uwarunkowania zdrowotne - praktycznie nie ma to znaczenia.
Tak naprawdę wybierz to co będzie dla Ciebie wygodniejsze i to co będzie wolał wąż.
Nie każdy wąż łatwo daje się przekonać do mrożonek, tak jak nie każda żona daje się przekonać do martwych szczurów w zamrażarce:-))))
Przy karmieniu żywym pokarmem - pamiętaj aby było to bezpieczne dla węża. Mniej więcej tydzień temu widziałem nieźle pogryzionego przez szczura, dorosłego węża amurskiego.

Pozdrawiam

Krycha_Siedlce
09-08-2011, 10:18
Sie ma. A znasz snake jakiegos chodowce ktory choduje poloze amurskie i ma mlode????????? Jak tak to podaj cene jezeli chce sprzedac i skad jest. Jezeli z poza wawy to spytaj czy jest mozliwa przesylka ;)
Z gory dzieki

Gubrin
09-08-2011, 11:53
Witam.

Watek o Sadystycznej terrarystyce przeczytalem od deski do deski ... I po lektorze kilku innych postanowilem, ze jak bede mial mozliwosc bede karmil gadzinke martwym pokarmem ....

Jezeli chodzi i jedzonko to juz wyjasnilo sie co nieco ... Czwekam jeszcze na odpowiedz odnosnie wielkosci terra ... czy 120/60/60 bedzie ok dla doroslej zbozowki ? I jakiej wielkosci powinno byc terra dla mlodegolaphe Guttata ? Slyszalem, ze jak od razu trzyma sie weza w duzym terra moze on przestac jesc ...

Czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich milosnikow gadzinek!

AGAMA
09-08-2011, 11:59
Według mnie to minimalne wymiary aby wąż miał dobrze.
Długość powinna być taka ja wąż szerokość jak połowa ,a
wysokość ja połowa zależnie od gatunku. Taka będzie dobra
chociarz prowadzi raczej naziemny tryb życia ale to nie
znaczy że nie lubi się wspinać. Wąż rośnie zwykle 1,20cm
więc będzie ok.

PAMIĘTAJ IM WIĘKSZE TYM LEPSZE.

Gubrin
09-08-2011, 12:17
Witam.

Hmm mowicie, ze 120 to minimum ? hmmm to moze jednak zrobie 150 ? hmmm zobacze jak bede sie miescil z tym ... :)

Pozdrawiam.

sułek_
10-08-2011, 03:39
rób jak największe w miarę swoich możliwości :)
w perspektywie czasu zobaczysz że wyjdzie to z korzyścią dla zwierzaka

Piotr Smółko
10-08-2011, 09:08
Moim zdaniem dla młodej "sznurówki" wystarczy box terr.o poj.20 l,
a najlepiej robić coraz większe terr. w miarę wzrostu węża,jeśli chcesz
robić już dziś to pod.wym.całk.wyst.,jeśli chcesz mieć parę to lepiej
o dł.min.150 cm.A z karm.taki mały wężyk raczej je nowor.mysie,kt.
trudno zast.pokarm.matrw.,chociaż kiedyś zdarzyło mi się ,że miotu
12 mł.weży 3 jadły kawałki drobiow.wątróbki i najszybc.rosły,bo miały
najwięc.pokarmu(z nowor.zawsze trudno).
pozdr.piotr s.

Gubrin
10-08-2011, 10:37
Witam.

Dzieki za wszystkie odpowiedzi ... :) Wiele sie wyjasnilo ... :]] Czyli teraz musze tylko drewno kupic ... no i szklo ...

Pozdrawiam.

mysza
19-08-2011, 06:18
Jeżeli chodzi o terarium, to ja mam mniej więcej takie i w nim siedzą trzy dorosłe zbożówki, ale w środku są półki i korzenie do pełzania. W środku mam zrbioną szynę, tak że mogę oddzielić je jeszcze plexi. Jak będą małe, to tak na początku zrobię, a potem kupię, albo zrobię nowe terarium.

42d3e78f26a4b20d412==