PDA

Zobacz pełną wersję : Wąż królewski



Zbigi
10-08-2011, 14:25
Cześć. Mam węża królewskiego, od dwóch lat. Do tej pory nie miałem problemów z karmieniem, jadał regularnie co 2 tygodnie 1 mysz. Od lutego tego roku karmie go 1 myszą na tydzień. Ale przestał jeść na 3,5 tygodnia, zjadł mysz już miesiąc nie chce jeść. Wąż jest w bardzo dobrej kondycji, nie jest apatyczny intensywnie pełza po terrariu. Na każdy mój ruch przy otwieraniu trrarium podnosi głowe i "biegnie" zobzczyć co sie dzieje, śmiało wychodzi na zewnątrz. Temperatura w dzień ok 27 stopni w nocy 21, wode w basenie zmieniam co 2 dni (zawsze przedotowana), podłoże w terrarium: ziemia torfowa. W sklepie zoologicznym mówią, że może wszedł w okres godowy. Bede wdzięczny za wszelkie porady. Pozdrawiam wszystkich chodowców.

zyz
11-08-2011, 13:16
Witam,
moje lampropeltisy też mają takie "odchyły"'zdarzało się że nie jadły 2-3 miesiące zwłaszcza w tym okresie czasu,w zimie i wczesną wiosną,i żaden nigdy nie padł z głodu,tak że na razie nie masz się chyba czym martwić.
pozdraw.

Zbigi
14-08-2011, 09:52
Dzieki! Będę wdzięczny za wszelkie informacje na temat chodowli: temperatura, podłoże, wilgotność, karmienie, nietypowe zachowania. Zawsze warto dowiedzieć sie czegoś nowego. Pozdrawiam wszystkich

maurus
15-08-2011, 01:35
Cześć, tez mam lampropeltisa i odkąd pamiętam to miałem z nim problemy dotyczace właśnie karmienia. Napisz czy twój waz interesuje sie jedzeniem które mu podajesz czy nie zwraca na nie uwagi, bo to też wazne.

Zbigi
15-08-2011, 12:42
Cześć. Jak do tej pory nie miałem żadnych problemów z karmieniem. Jadał zawsze kiedy mu dawałem mysz, nigdy nie odkładał tego na później. Nie ma dla niego znaczenia kolor myszy, mam własną chodowle i różną kolorystykę. Teraz od miesiąca nie je. Kiedy wpuszczę mysz sprawdza co to jest, złapie ją i puści albo się od niej odsuwa. Tak jakby nie był głodny ale ewentualnie cos przekąsi i rozmyśla się. Wode pije i nie jest apatyczny. Napisz jak to jest z twoim wężem. Jakie podłoże stosujesz, oświetlenie, wystrój terrarium. Ja buduje mu teraz nowe bo zrobił się troche większy. Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==