PDA

Zobacz pełną wersję : ucieczka węża



Pomocnik
17-08-2011, 05:25
dzisiaj w nocy uciekły mi 2 małe zbożówki. Szukałem wszedzie! i ich nie ma! co mam zrobić? Jakie miejsca ine lubią? Jak je znaleść?

PiotrB
17-08-2011, 05:56
Ostatnio także miałem ucieczkę , lae młodego pytona królewskiego - znalzłem go w pralce (nie w środku czyli bębnie, ale w obudowie) , wyszedł sam skuszony myszą (noworodkiem).Pamiętaj węże chowają się w najbardziej nieprawdopodobnych miejscahc , kiedyś innego pytona znalazłem za segmentem (między ścianą a tyłem szały jak tam wszedł do tej pory nie wiem), innym miejsce w których moje węże się chowały to szuflady, do szaf oraz bardzo często pod łóżko . Pamiętaj wąż znajduje się w ciemnym końcie twojego mieszkania , najprawdopodobniej zacznie być aktywny koło wieczora i wtedy masz największą szansę go odnaleźć

kamilczako
17-08-2011, 09:20
Sprawdź też karnisze. Kiedyś zwiał mi wąż smugowy i niemogłem go znaleźć przez dwa tygodnie mimo dokładnych poszukiwań. W końcu zauważyłem ruch zasłony i wyczaiłem uciekiniera właśnie na karniszu.









Pozdrawiam
Kamil

Cezar
17-08-2011, 14:52
Witam.
Spróbój położyć mokrą ścierkę i cojakiś czas sprawdzaj czy ich pod nią nie ma. Powinny wijść do wilgoci.
Pozdrawiam.

pylius
18-08-2011, 05:33
ja mojego regiusa znalazlem ostatnio w terrarium obok , z mlecznymi urzedował :) (szczescie ze ichj nie poznjadal)

mysza
18-08-2011, 05:42
Może być też w lodówce przy agregatorze, w telewizorze i t.d.
Wszędzie gdzie jest ciepło i ciemno. Jak nie zwiały przez okno to może je znajdziesz.

Nie wiem jak bardzo są małe, ale spróbuj jeszcze postawić słoik (albo coś przeźroczystego) na podłodze z myszami. Jak zgłodnieją zaczną się tym interesować.

Pozwodzenia.

ukar
19-08-2011, 00:08
Ja zbożówke po wielu godzinach poszukiwań znalazłem (dodam że miała 40 cm)znalazłęm hm...jak to nazwać drewnianej belce podtrzymującej kwietnik miała ona wysokość 3m.i w środku jest pusta a ta bestia sie tam sprytnie poruszała walka była okrutna i męcząca ale znalazłem sposób .....troche trocin od myszek w pudełku po margarynie ,zapach trocin przyciągnął głodną bestie i więcej mi nie uciekała bo zrozumiałem przez jak małe szczeliny potrafi wyleźć. Leprze przeboje miałem z boa tęczowym, ukrył sie w ścianie to była jazda skończyło sie na kuciu nie pomogły ani trociny ani myszy a ile było zabawy, istne przeciąganie liny :))))
No więc wyciągaj wnioski i szukaj ,powodzenia ale jeśli masz szpary w drzwiach to masz pecha.

Kirk
19-08-2011, 08:26
wspulczucia :)) muj boa uciekl mi kiedys za boazerie i szukalem go tydzien , prubowalem wszystkiego i nic , nawet myszy mi po pokoju chodzily tez nic , dopiero gdy w nocy zaczol halasowac , dopadlem go , oj stary cala boazerie musialem zdemontowac :)) a rodzice niezle sie darlii, :))

Sebastian Wolf
21-08-2011, 08:39
spróbuj z matwą myszą...... one bardzo reagują na padlinę.....

szczęścia...
Sebastian

snaak
30-08-2011, 11:55
moj tajwan zwial ostatnio 5 raz i zawsze idzie do mego lozka pietrowega a terrarium jest pod nim ostatnio w sobote budze sie i czuje ze cos mi pod noga chodzi ale sie zdziwilem

42d3e78f26a4b20d412==