PDA

Zobacz pełną wersję : wąż pończosznik (ogrodowiec zwyczajny)



izdebo
17-08-2011, 09:41
Mam pytanko czy ma ktos z was doswiadczenia w chodowli tych wezy bo mam zamiar kupic sobie pończosznika i niechce zrobic mu krzywdy poprzez jakies nieudolne hodowanie.

mysza
18-08-2011, 05:46
To jest wąż rzeczny, więc dobrze by było jak by miał spory pojemnik z wodą, gdzie może polować na rybki.
Pończoszniki są super, ale jak będziesz kupował, to uważaj, czy bierzesz z chodowli, czy z odłowu. Ja kupiłam z odłowu i tylko nawydawałam kasę na weterynarza, a wąż i tak zdechł.

Cahir
20-08-2011, 15:35
Przygotowuję spory materiał o pończochu ale to jeszcze potrwa więc kilka najważniejszych rzeczy:
- musi mieć gdzie pływać;
- ale musi mieć sucho :);
w zalanym akwaterrarium dostanie infekcji skóry lub płuc i po nim, proponuję duży basen;
- musi mieć kryjówkę (suchą !);
- musi mieć zapewnioną różnicę temperatur;
ważne - często spotykana rada o podgrzewaniu podłoża do wysokich temperatur jest błędna - jego naturalną reakcją na przegrzanie jest zakopywanie się, jeśli podłoże jest za gorące - samobójstwo, jeżeli używasz kabla grzejnego umieść go na mniej niż połowie powierzchni dna, a temperaturę ustaw na "nocną" (20-22 stopnie), w dzień pod żarówką może mieć do 28-30 stopni, ale musi mieć zimniejszy kąt (-6 lepiej -10 stopni w stosunku do maksymalnej);
- nie karm go tylko rybami, w szczególności karasiami lub innymi o dużej zawartości tłuszczu (karpiowate, makrele etc) --, prowadzi to do niedoboru witaminy B i śmierci węża

na razie tyle

Cahir

42d3e78f26a4b20d412==