PDA

Zobacz pełną wersję : torf kokosowy, oblepiona paszcza



Luka
18-08-2011, 03:26
witam

Mam mlodziutkiego epicrates cenchria i mam pytanie,
otoz od czasu jak wymienilem mu w terra torf na ze zwyklego na kokosowy (ktory przyslal mi za friko moj przyjaciel- pylius DZIEKI!) zauwazylem, ze waz czesto ma oblepiona szczeke oraz wewnetrzna czesc paszczy przez torf. pierwszy raz gdy sie to zdarzylo nie mogl nawet uzywac jezyka.
czy to normalne?
dzieki za odpowiedz

ukar
18-08-2011, 23:52
hm......ja swoje trzymam w takim torfie i jest wszystko OK.może nie masz kryjówki i on cały czas spędza szukając jakiegoś miejsca do ukrycia????
opisz to dokładniej jak sie zachowuje jaki jest durzy bo młodziutki to wiele nie mówi......

Kirk
19-08-2011, 08:19
Czesc moje boa tez maja ten torf i nie mam z nimi wiekszego problemy , czasami tylko przy jedzeniu moze dostac sie do srodka kawalki torfu a tak po za tym to nic , moze jest glodny (zartuje ) wiesz ukar moze miec racje ze nie masz dobrej kryjowki

Luka
22-08-2011, 01:28
dzieki za podpowiedzi,
wiem, ze torf jest OK, mozliwe, ze waz szuka kryjowki, chociaz jego ulubione miejsce jest w podwieszonym pod konarem kokosie. czesto jednak zakopuje sie w torfie, zwlaszcza po nocy i spi tam przez wiekszosc dnia (przewaznie do populudnia, az z pracy nie przyjde)
teraz ma mniej wiecej 50 cm.
jak dlugo trzyma wam torf wilgoc?

kamaczoo
25-08-2011, 13:16
Witam

Hoduję maurusa od 2 lat i również jak Wy używam torfu kokosowego. Co do zagrzebywania się zwierzaka to zauważyłem, iż zagrzebywanie w torfie bardzo mu odpowiada, dlatego to co jakiś czas dosypują go aby była dość gruba warstwa. W trakcie polowania odrobina torfu oczywiście dostaje się mu do pyska, lecz nie zauważyłem tego negatywnych skutków.Mój wężyk czas najczęście spędza w kryjówce lub pod promiennikiem/pewnie zależnie od humoru/ a ożywia się zgodnie z książkowymi teoriami w nocy, po zgaszeniu światła. Co do wilgotności torfu to co około tydzień wylewam na podłoże 1 litr wody-ważne aby nie doszło do pylenia no i mie można dopuścić do zbyt dużej wilgotności

W załączniku mieszkanie mojego pupila/oczywiście do czasu jak nie podrośnie/ Obecnie ma około 120 cm.

pylius
25-08-2011, 17:06
czesc.
Chcialbym zwrocic uwage na fakt , boa teczowy crassus czy maurus zawsze bedzie siedziec w czasie dnia w kryjowce a co za tym idzie powinno sie tak wlasnie terrrarium urzadzic , Luka przyjacielu , Twoj kokos jest dobrym rozwiązaniem , proponowalbym zrobic jeszcze naziemną kryjówke .
Epicrates Cenchria jest bezwątpienia bardzo sympatycznym i łagodnym wężem , ale ma jeden wielki minus - jest wężem nocnym , z reguły nie przebywa podczas dnia poza kryjówka. Patrząc na jego ubarwienie (np. maurus / crassus )można dojść do pewnych wniosków , ciemne łuski - przystosowanie do kamuflarzu ziemnego , dobrze maskuje go to na podłożach terenów gdzie występuje , moja "megi" calutki dzień siedzi pod kawalem kory , no chyba ze poczuje mysz to dosłownie wyskakuje z torfu.

dawid "pylius"

Luka
25-08-2011, 23:18
czesc
tez jestem zdania, ze torf to najlepsze podloze dla tego weza, i dosc czesto sie zakopuje, jednak jego ulubione miejsce to kokos podwieszony pod konarem. bardzo czesto tam przesiaduje (i ma kryjowke, poniewaz jest w nim zasadzony kwiat)
ostatnio zauwazylem zanik zdolnosci mojego weza do "pozerania torfu" zdarza sie jednak prawie codziennie, ze troszke, tego torfu jeszcze ma w paszczy.
Jesli chodzi o wilgotnosc, codziennie zraszam terrarium 0,5l wody. Mam dosc dobre wietrzenie w terrarium i torf dosc szybko schnie.

dzieki
luka

Zbigi
28-08-2011, 11:20
Cześć!
Jak często wymieniacie podłoże w terrarium? Mam na mysli torf.
Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==