PDA

Zobacz pełną wersję : Boa Constrictor Imperator



Gubrin
23-08-2011, 12:52
Witam.

A wiec krotko kilka pytanek :)

1: Do ilu ten gatunek dorasta przecientnie w polskich chodowlach...
2: Jak szybko rosnie ... (jezeli osiaga powiedzmy 1,80 to w jakim czasie ? gady rosna przeciez cale zycie podobno ... Ile ma powiedzmy 2 letni wezyk :) )
3: Dogodna dla niego wielkosc terra ...
4: Grubosc ciala tego gatunku ... srednio :P

No to chyba na tyle ...

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi ...

kamilczako
23-08-2011, 14:34
Myślę, że ten podgatunek boa może dorastać do około 2-2,3 m.
Moja 1,5 roczna samica mierzy ok. 130 cm. Jeżeli chodzi o terrarium na razie nie jest zbyt duże, ale jestem w trakcie budowy nowego o wymiarach 160x55x90.








Pozdrawiam
Kamil

Gubrin
24-08-2011, 08:32
Witam ponownie :)

Chodzilo mi bardziej o rozmiary waszych wezy ... Opisow tych pociech przeczytalem juz caleee tony ... i wszedzie jest to samo ... nic wiecej ... znalazlo sie kilka wyjatkow, ale to byly pojedyncze przypadki ... Chodzi o wlasne doswiadczenia polskich chodowcow ...

Ps: jak myslisz do ilu dorosnie ci samiczka ? Czy rosnie coraz wolniej ? I jakiej jest grubosci ...

Pozdrawiam.

Pniak
29-08-2011, 00:29
Witam! Mam dwa Boa Constrictory: samca - 3,5 roku - 160cm i samicę - 4 letnią - 200cm. Boa constrictor imperator w polskich chodowlach dorastają do ok 400cm o ile sprawi się im dobre warunki ( obszerne terra. i obfite karmienie oraz odpowiedną temp i wilgotność) Moje węże mieszkają w jednym terrarium o wymiarach 100 x 50 x 200 (cm) odpowiednio dł x szer x wys. Boa potrzebują wysokiego terrarium gdyż uwielbiają wsponaczki po konarach , potrzebują też obszernego basenu do którego sie załatwiają lub potrafia godzinami sie pławić. To by było natyle z mojej strony. Jesli masz jeszcze jakieś pytania to pisz na meila -chętnie odpowiem. Załączam kilka fotek. Pozdrawiam!

Michał Jurkowski
29-08-2011, 12:42
Siema.
Pniak, wydaję mi się ze zdecydowanie przesadziłeś z tą długością "Boa constrictor imperator - 400 cm"
Boa te osiągają max 3 m, zreguły nie przekraczją 2,5 m !

Pniak
29-08-2011, 14:49
Mój znajomy jest herpetologiem i ma w swojej olbrzymiej hodowli dwa gatunki Constrictorów ( constrictor constrictor i constrictor imerator{z madagaskarskim szczepem})
Ten pierwszy jest znacznie większy ale imperator już ma ponad 3 metry a ma ok 9 lat. Być może jestem w błędzie ale wydaje mi się że do 3 metrów przy odpowiednich warunkach spokojnie mogą dorastać w hodowli.Pozdrawiam!

Michał Jurkowski
29-08-2011, 15:00
Siema.
Tak, mogą ale na odpowiednie warunki o których pisałeś zdażają sie w amatorskich hodowlach niestety, ale dosyć żadko.

kusiciel
15-09-2011, 10:42
moja samica ma 230 cm, w maju skończy trzy lata

42d3e78f26a4b20d412==