PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki waz?



yOdaa
31-08-2011, 10:52
Mam takie pytanko:
Ostatnio bedacy u mnie kolega zobaczyl moje gekony, ktore bardzo mu sie spodobaly (nieodwazyl sie powiedzie ze sa brzydkie :-) ). Chodzi o to ze bardzo chcialby miec jakiegos weza. Problem polega na tym, ze orientuje sie w jaszczurkach a w wezach raczej nie, a w sklepach zoologicznych mowia wszedzie co innego. Cena nie jest istotna, poniewaz bylby to prezent na 20 urodziny i skladaloby sie z 10-20 osob. Chodzi mi o to, jakiego weza mozna trzymac w terrarium o max. wymiarach 120X80X80, i zeby nadawal sie dla poczatkujacego terrarysty. Z gory dziekuje za sugestie.

Wiesław Pyć
01-09-2011, 00:31
Witam. Wymiary terrarium jakie podales sa dosyc duze, weze dla poczatkujacego to Wąż Chiński(Elaphe taeniura), Wąż Zbożowy(Elaphe guttata), Wąż Smugowy(Elaphe obsoleta), Boa Dusiciel(Boa constrictor), Boa Tęczowy(Epicrates cenchria cenchria) - te weze sa atrakcyjne pod wzgledem wygladu i latwosci hodowli, ale sa tez weze (moim zdaniem) mniej atrakcyjne po wzgledem wygladu, sa to: Wąż Amurski(Elaphe schrencki) i Wąż Mahoniowy(Boaedon fuliginosus) - i jeden i drugi jest latwy w hodowli. Teraz wybor nalezy do Ciebie (opisy wszystkich tych wezy sa na tej stronie).
Pozdrówka.

e2rd
02-09-2011, 14:25
nie no!! E. schrencki nie atrakcyjny???!!!!!!!! HEREZJA!!!!!

Oto poszlaka (w załaczniku)

Cahir
03-09-2011, 14:40
A o pończoszku (Thamnophis sirtalis) znowu wszyscy zapomnieli ?

w załączeniu moja pończoszka

Cahir

mysza
06-09-2011, 01:46
Pończoszka jest piękna.
Ja niestety miałam pecha z pończosznikami, ale to byłam tylko moja wina i niewiedza.

mysza

Atrax Robustus :-)
07-09-2011, 04:50
A ja polecam zbozowke. Hoduje juz 4,5 roku i specjalnie nie musze o nia dbac. Czuje sie swietnie i jest oswojona.

Niektorzy mowia, ze ten waz jest agresywny.. BZDURA

przynajmniej moj nie jest izachowuje sie grzeczniutko. Tylko raz mnie ugryzla, kiedy podnioslem miske z woda, a ona sie wystraszyla.

Obecnie ma juz 1.8 m i wcina dosc duze szczury.

W kazdym razie wszystkie wezyki sa piekne i na co sie zdecydujesz i tak bedzie dobrze :)

piotr
07-09-2011, 07:34
Napisz coś więcej, też miałem porażkę z tym wężem i może dowiem się czegoś istotnego.

P.

radek
07-09-2011, 18:01
Do tego terra polecił bym Wężą Chińskiego (Elaphe Teaniura) albo Boaska Tęczowego(Epicrates Cenchria Cenchria) Są to węże stosunkowo duże, łagodne i bezproblemowe w chodowli.

qba ma
01-04-2012, 11:51
jakie wymiary powinno miec optymalne wymiary dla boa tęczowego?

42d3e78f26a4b20d412==