PDA

Zobacz pełną wersję : zamocowanie żarówki w terrarium



Evoker
01-09-2011, 04:03
Mam pytanie dotyczące solidnego i bezpiecznego zamocowania doniczki wraz z żarówką 40W w terrarium o wys 60cm. Całość ma być umieszczone w górnym ROGU nowego terrarium.
Do tej pory miałem kłopoty polegające na tym że węże owijają się wokół żarówki a sama zarówka nie jest centralnie w środku doniczki (średnica 16cm) bo węże wiecznie ją "atakują'.
Macie jakies sprawdzone patenty? Z góry dzięki!

SNAKES
01-09-2011, 04:57
Mam sprawdzony patent.
Lampa, która nazywa się "FOTO", aluminiowa, do kupienia w IKEA za 29,99 i taką lampę kładziesz na siatce, przez którą świeci do terrarium (zdjęcie w załączeniu).
Wąż nie ma możliwośći dotknięcia i owinięcia się wokół żarówki.
Polecam ZDECYDOWANIE:-)

Pozdrawiam

Evoker
01-09-2011, 05:02
Dzięki!... z tym że nie mam siatki, a jedynie litą szybę więc oświetlenie musi być wewnątrz...
Wentylacj/siatka jest blizej spodu terrarium.

SNAKES
01-09-2011, 05:08
Polesam ew. przerobienie terrarium - sam tak zrobiłem dla bezpieczeństwa gadzinki:-)
Możesz też założyć siatkę na doniczkę - jeśli takie rozwiązanie będzie dla Ciebie łatwiejsze, tyle tylko że musisz to zrobić tak, aby móc ją zdjąć co jakiś czas i wymienić żarówkę.

Pozdrawiam

mysza
01-09-2011, 06:04
Ja mam coś takiego u swoich nerodii (oczywiście lampka jest inna, przerobiona z lampki na biurko), ale super się to sprawdza.

o.

SNAKES
01-09-2011, 07:55
Lampka na biurko, zwłaszcza halogenowa nieźle grzeje - osobiście stosuję taką lampkę poza terrarium, jako dodatkowe źródło ciepła. Doskonale się sprawdza.
Pozdrawiam

Katerina
06-09-2011, 13:59
Siatka to chyba dobry pomysl. Ja mam zarowe wewnatrz terrarium i rowniez w doniczce. Zeby unimozliwic gadowi wlazenie miedzy doniczke a zarowe zakupilam w skepie z metelowe sitko (takie zwykle za 6 zl) i obcielam raczke. Metode przymocowania pozostawiam Tobie. U mnie na razie jest przymocowana gumka recepturka ale mozna wymyslec cos fajniejszego.

Milego majsterkowania.

42d3e78f26a4b20d412==