PDA

Zobacz pełną wersję : Choroba Pytona Królewskiego



case
03-09-2011, 05:10
W okolicach grzbietu na całej dlugości pojawiły się miejscowe braki łusek, skóra jest w tych miejscach zaróżowiona, po wylince skóra nie jest jak zwykle lśniąca tylko matowa, wąż dostaje raz na dwa tygodnie młode szczury oraz witaminy dla Pytonów. Jeśli ktoś wie co może być tego przyczyną, proszę o szybką odpowiedź.

pylius
03-09-2011, 18:45
zglos sie z tym do dobrego specjalisty , nie sugeruj sie diagnozami internetowymi.
Zarozowienia moga powstawac przy otarciach .
Nie czekaj tylko wybiersz sie do kogos kto sie zna na tym.

Floyd
06-09-2011, 14:07
mam to samo z mahoniuwką tyko że ona ma to na głowie byłem u weterynarze ale on chyba niezbyt sie na tym znał

iwbel
24-09-2011, 08:24
Zrób badanie wymaz na obecność bakterii.Może okazać się że będziesz musiał podawać antybiotyki w zastrzykach.Mój pyton regius miał podobne ubytki na brzuchu co postępowało i w rezultacie po 2 miesiącach pseudo leczenia przez naszych lekarzy weterynarii stracił łuski na odcinku ok.30cm.Dopiero sam poszedłem i poprosiłem o pobranie do badania kilku łusek co też sam na miejscu u weterynarza musiałem zrobić.Moje przypuszczenia potwierdziły się i na dodatek dostałem namiar do człowieka który przez 20 lat leczył węże w RPA a teraz wrócił do Warszawy.Trwa to od kwietnia ale rezultaty widoczne są dopiero od czasu zastosowania właściwych leków po tym badaniu jak i znajomości tematu przez tego weterynarza.Jeżeli potrzebujesz namiar to podam Ci numer telefonu do tego człowieka ale niestety jest to Warszawa chociaż telefon komórkowy.

iwbel
29-09-2011, 12:45
Cześć.Przepraszam ale dopiero dzisiaj mogę podać Ci ten numer bo właśnie odebrałem pocztę.Ten numer to: 0 692 991 367 Ryszard Bartkowiak mieszka w Warszawie prawdopodobnie na Stegnach ( bo niedawno się przeprowadził z Pragi ).
Pozdrawiam i powodzenia .Napisz o wynikach leczenia.
Irek
P.S. Twój adres nie odpowiada ten który wysłałeś do mnie.

42d3e78f26a4b20d412==