PDA

Zobacz pełną wersję : CERAMICZNY PROMIENNIK CIEPŁA



BaRBaDo
02-09-2011, 03:22
cześć !
napotkałem w necie http://www.elcer.com.pl/elcerb.html ciekawą "żarówkę", która nie daje światła, tylko ciepło
co o tym sądzicie ?
czy ktoś używa takiego promiennika i gdzie go można kupić?

SNAKES
02-09-2011, 03:34
Cześć,

tego typu promienniki są bardzo często stosowane w krajach, gdzie terrarystyka jest bardziej rozwinięta.
Problem z zakupem ich w Polsce jest dość spory, ale to doskonałe rozwiązanie.

Napisałem prośbę o ofertę do firmy, jak tylko dostane informacje, dam znać na forum.

Pozdrawiam

dr Robert
02-09-2011, 04:16
Uważam, że nie ma sensu ich używać, chyba, że ktoś hoduje gady w namiocie. Gady hodowane w mieszkaniach zwykle mają wystarczająco ciepło w nocy, a w dzień prawie wszystkie gatunki cierpią z powodu braku światła (wystarczy zmierzyć natężenie światła nawet w naszym klimacie i nawet w pochmurny dzień i porównać z tym co jest w mieszkaniu). Wprowadzenie ogrzewania może tylko spowodować, że będzie cieplej, ale jeszcze mnie światła. Pomijając fakt, że są to zwykle urządzenia o dużej mocy (raczej do gotowania gadów).

SNAKES
02-09-2011, 04:45
Fakt, jeśli chodzi o temperaturę. Należałoby taki promiennik podłączyć pod sciemniacz elektryczny.
W przypadku światła - sądzę że i tak konieczne jest oświetlanie gadów świetlówką. Żarówki grzewcze dają naprawdę mało światła.

Pozdrawiam

Adrian Furman -AdN-
02-09-2011, 06:47
mam duzy dostep do gliny bo w moim miescie jest zakład ceramiczy (bardzo znany zreszta) i chcialem zrobic z gliny sztuczny kamien grzewczy. Jak to zrobic? czy glina sie do tego nadaje? i jaka uzyc grzałke zeby sie nie przepalila (wiekszosc grzlek do akwarium bez wody poprostu chyba sie przepali)? i taka zeby kamien nie byl goracy?

Lestat
02-09-2011, 06:55
Ludzie ale wy kombinujecie jak kon pod gore, z armata na komara:) Mam w domu warana ktorego ogzewam zarowkami czerwonymi w nocy w dzien dodatkowo swietlowka UVB i zarniki Philipsa, po co bawic sie w kamien gzewczy? mala powierzchnia gzania, i to na kamieniach najczesciej gady sie paża. Ja przykleilem na kawalek tektury(grubej) kabel gzewczy rownomiernie zozlozony na powierzchni 40 na 40, od spodu tektury na to duzy kafel ceramiczny to wszystko sobie lezy na dnie przysypane mieszanka zwiru, mielonego piaskowca i piasku, swietnie trzyma temperature na duzej powierzchni gdzie gad lubi sie w dzien wygzewac jak mu za goraco to idzie gdzie indziej, a nawet jak kopie w podlozu to nic mu sie nie stanie. Odradzam wszelkiego rodzaju kamienie gzewcze, po takim wlasnie kamieniu "specjalnym" dla gadow znajomego legwan ma podsmarzone łapy. Wiec nie bawcie sie w zabawy z glina czy z gipsem, za duzo roboty a efekt marny i niebezpieczny.

SNAKES
02-09-2011, 07:50
Cześć,

z kamieniem grzewczym daj sobie spokój - nie jest to zbyt dobre rozwiązanie. Najlepsze rozwiązanie to ogrzewanie z góry - jak w naturze.
Jeśli zastosujesz kabel grzewczy albo matę, to nie przejmuj się kamieniem - połóż normalny kamień tam gdzie masz ułożony pod spodem przewód grzewczy i masz kamień grzewczy:-)))

Pozdrawiam

Adrian Furman -AdN-
02-09-2011, 07:51
hmm to mialo byc barziej do dekoracji a nie zeby ogrzac terra, chodzi oto zeby gad sie wygrzewał na kamieniu...

Adrian Furman -AdN-
02-09-2011, 07:54
w sumie dobry pomysl SNAKES dzieki :)

BaRBaDo
02-09-2011, 08:05
jeśli chodzi o światło to fakt - ten promiennik tego nie zapewni
(ale zwykła świetlówka typu DayLight + UV-ka rozwiązują temat oświetlenia)
jestem w fazie projektu dużego terra dla legwana (180x200x100)
i mam obawy, że ogrzewanie zwykłymi żarówkami będzie niewystarczające
a taki promiennik prawdopodobnie emituje więcej ciepła

co do mocy i poboru prądu to jest porównywalny z żarówkami
(50, 75, 100, 125. 150 .... 500 W)

BaRBaDo
02-09-2011, 08:20
regulacja i sterowanie temperaturą to osobny rozdział i nie zależy od źródła ciepła
oczywiście, propagowany przez Ciebie ściemniacz jest bardzo dobrym i dokładnym sposobem

SNAKES
02-09-2011, 08:40
Chciałbym zaznaczyć że nie mam udziałów w fabryce ściemniaczy:-)))

W każdym razie ceramiczny promiennik ciepła jest bardzo często stosowany u naszych zachodnich kolegów i za oceanem.
Pozdrawiam

Lestat
02-09-2011, 15:15
Cos "Sciemniasz" Snakes z tymi udziałlami:))))

Marcin Skawinski
21-11-2011, 04:44
Witam

18 miesięcy temu kupiłem ich dwa promienniki (wysyłkowo - cena ustalona przez telefon - nie wiem ile teraz ale wtedy były b.tanie) jeden a'la żarówka a drugi pod postacia płytki (100W). Płytka działa elegancko cały czas bez problemów a żarówę to mam na wszelki wypadek. Płytke umieściłem w drewnianej klatce. Drewno nie nagrzewa się za mocno (jest 10cm nad płytką zwrócona w bok) i leg bardzo lubi na niej przebywać. Żadnych przypaleń ani tym podobnych.

42d3e78f26a4b20d412==